Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Dursun Ali Erzincanlı 6 yıl aradan sonra ikinci kez Ayancık'taydı

Dursun Ali Erzincanlı 6 yıl aradan sonra ikinci kez Ayancık’taydı

22.03.2011 salı akşamı Ayancık DİBA-Eğitim Yardımlaşma Dayanışma Araştırma ve Kültür Derneği tarafından AKM (Ayancık Kültür Merkezi)nde bir konferans ve şiir dinletisi düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Erzincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Mehmet GAYRETLİ katılırken, şiir dinletisine ise özgün şiir ve sunumuyla bir çığır açmış olan Dursun Ali ERZİNCANLI katıldı.

Dursun Ali ERZİNCANLI daha önce 2005 yılında geldiği Ayancık’ta Açelya salonundaki bir proğrama katılmıştı. Bu ikinci gelişinde de AKM’de sevenleriyle buluştu.

Diba-Der’e teşekkür ederek sözlerine başlayan Erzincanlı, “sizlere sevgili Peygamberimiz Efendimiz’in şerefli hayatından bazı tabloları şiirin diliyle takdim etmeye çalışacağım” diyerek yeni şiirlerinden okudu.

Proğrama Sinop ve Türkeli’den de katılımların olması nedeniyle tamamen dolan salonda birçok kişi ayakta izledi, salona girme imkanı bulamayan bir çoğu da dışarıda kaldı. Hem konferans hem şiir dinletisi olmasından dolayı zamanın uzamasından sıkılanlar olduysada ERZİNCANLI’nın şiirleri ilgiyle ve heyecanla dinlendi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments