Ebe Meliha Meşe

Ebe Meliha Meşe

01.04.1933 yılında Kastamonu ilinin Çatalzeytin ilçesinde dünyaya geldi.

1957 döneminde Balıkesir Kız Köy Ebe Okulunda öğrenim gördü ve buradan mezun oldu.

1958 yılında Ayancık Tevfikiye Köyler Grup Ebeliği’ne tayin edildi. Sinop Devlet Hastanesinde 6 ay kursa tabi tutuldu ve yine Tevfikiye Köyler Grup Ebeliği görevine devam etti. Daha sonra 1962 yılında Ankara-Şereflikoçhisar ilçesinin Sariyahşi Köyler Grubu Ebeliğine tayin edildi.

1966 yılında Ayancık Belediye Ebeliği’ne tayin edildi. Bir dönem mesleğine ara vermek zorunda kaldı. 1971 yılında Ayancık Belediye Ebeliği’ne geri döndü. 1977 yılında Ayancık Merkez Sağlık Ocağı’na tayin edildi ve emekli olana kadar burada görev yaptı.

1995 yılının sonlarına doğru emekliye ayrıldı.

Bu mesleğe 38 yılını verdi. Mesleğini çok sevdi ve çok sevildi. Dört kız çocuğu ve İrem Beste SARISOY adında bir torunu vardır. Çocuklarına hem anne hem baba olmuştur.

01.09.2006’da yıllarca tozunu attığı hastane koridorunda rahatsızlandı. Bütün hastane çalışanları onun için seferber oldu. Samsun Fakülteye sevk edildi. Fakat kurtarılamayarak 03.09.2006 tarihinde , 73 yaşında iken aramızdan beden olarak ayrıldı. Ama yüreğimizden asla ayrılmadı…

(kaynak: http://www.ayancuk.com)

Önceki İçerikMustafa Sarısoy
Sonraki İçerikDr. Necati Yılmaz
SeSiÖz
Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardım, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu site ismi olarak benimsedim. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadım. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments