Pazartesi, Eylül 26, 2022

Erdemli Köyü

Erdemli Köyü camii

Erdemli köyünde, eskisi yıkılıp, genişletilerek yeniden yapılan Erdemli Köyü Camii, 3 Mayıs 2013 Cuma günü güzel bir merasimle ibadete açıldı. Cuma namazı öncesi cami önüne toplanan köylülerle birlikte, Türkeli Kaymakamı Salih Kalkan, Sinop Müftüsü Ahmet Faruk Kuluş, Türkeli Müftüsü Nazım Keçeci, Ayancık Müftüsü Basri Bektaş, Ayancık İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Köksal, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, çevre köylerin muhtarları ve yakın köylerden gelenler katıldı. Tören, önce Mustafa Şahin yönetimindeki ilahi grubunun tekbir ve salatüselâmlarıyla başladı, ilâhilerle devam etti.

Daha sonra köyün muhtarı kısa bir selamlama konuşması yaptı. Ardından Ayancık Müftüsü Basri Bektaş ve Sinop müftüsü A.Faruk Kuluş kısa birer konuşma yaptı. Mesaj yüklü bu konuşmalarında müftülerimiz, camilerin îmarındaki müjdeli haberlerden ve cemaat olmanın öneminden bahsettiler. Türkeli kaymakamı Salih Kalkan’ın da yaptığı kısa konuşmanın ardından kurdele kesilerek, tekbir ve dualarla, camiin hayırlara vesile olması temennisiyle açılış gerçekleşti.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments