Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Eski Ayancık Müftüsü Nasuf Yaylagül, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Eski Ayancık Müftüsü Nasuf Yaylagül, Son Yolculuğuna Uğurlandı

27.03.1989 – 19.04.1990 tarihleri arasında Ayancık’ta ilçe Müftülüğü yapan Nasuf Yaylagül, yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak hakkın rahmetine kavuştu. En son Yozgat il Müftü Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Nasuf Yaylagül, yaklaşık iki aydır Yozgat Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde kanser tedavisi görüyordu.

1953 Yozgat-Şefaatli doğumlu olan Nasuf Yaylagül, Yüksek İslam Enstitüsü mezunu ve aynı zamanda El-Ezher mezunu idi. Diyanet Teşkilatı’nda uzun yıllar müftülük hizmetinde bulunmuş, yaptığı vaazlarla doğru bildiklerini eğip bükmeden anlatan, inancı ve davranışlarıyla tam bir gönül insanı olan Nasuf Yaylagül hocaefendi, bir süredir mücadele ettiği mide kanseri hastalığına yenilerek, 1 Mart 2015 günü vefat etti.

Naaşı, 2 Mart 2015 günü Yozgat Çapanoğlu camiinde öğle namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip Yerköy Şehitlik Mezarlığında dua ve gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenaze Namazına, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Diyanet İşleri Başkanlığını temsilen Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat Alkan, Çevre ilçelerin Kaymakamları, Belediye başkanları, ilçe müftüleri, İşadamları, Din Görevlileri ve çok sayıda cemaat katıldı.

Ayancık’ta kısa süre müftülük yapmasına rağmen sevgisi gönüllerimizden hiç eksik olmayan merhum Nasuf Yaylagül hocamıza Allah’tan Rahmet diliyoruz. Rabbim sevdikleriyle cennette buluştursun inşallah…

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments