Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarısoy'un cenazesi törenle kaldırıldı

Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarısoy’un cenazesi törenle kaldırıldı

Eski Ayancık Belediye Başkanlarından Eczacı Mustafa SARISOY, bir süredir muzdarip olduğu amansız hastalıktan kurtulamıyarak 19.08.2010 da Ayancık Devlet Hastanesinde vefat etti.

Cenazesi 21 Ağustos 2010 Cumartesi günü saat 11.00’de Ayancık Devlet Hastanesinden alınarak Atatürk Caddesi No 7’deki Kayınpederi Hüseyin SARISOY’un evinin önüne getirildi. Saat 11.30’da Ayancık Belediyesi önündeki alana getirilerek burada resmi bir tören yapıldı.

Cenaze törenine Sinop Valisi M.Hakan GÜVENÇER, Ayancık Kaymakamı Suat YILDIZ, Sinop CHP Milletvekili Engin ALTAY, eski milletvekillerden Fikret ÖVET, Belediye Başkanı Ayhan ERGÜN, İlçe Müftüsü Basri BEKTAŞ ve çok kalabalık bir topluluk katıldı.

Yapılan törende saygı duruşundan sonra eski arkadaşlarından Mücella ORAL, duygusal bir konuşma yaparak “nice aciz yatalak kimseler dururken kendisinden daha çok istifade edeceğimiz birisinin genç yaşta aramızdan ayrılmasından üzgünüz ve öfke içindeyiz” diyerek cenazeye katilanlara teşekkür etti. Ardından Belediye Başkanı Ayhan ERGÜN “Her ne kadar ayrı partilerden olsak da Mustafa abinin her zaman desteğini ve yardımını gördük” diye konuştu. Ardından CHP Sinop Milletvekili Engin ALTAY kürsüye geldi, “Konuşma konusunda her zaman çok rahat bir konuşma yaparım ama şu anda kelimeler boğazımızda düğümleniyor, söyleyecek söz bulamıyoruz. Mücella hanımın dediği gibi aramızdan erken ayrılan arkadaşımız, eli açık, yemek yedirmesini seven birisiydi.” diyerek konuşmasını kısa kesti. Daha sonra İlçe Müftüsü Basri Bektaş’ın yaptığı dua ile tören sona erdi.

Cenaze arabasına konan Mustafa SARISOY’un naaşı cenaze namazı için Cevizli camiine kaldırıldı. Öğle namazından sonra burada kılınan cenaze namazının ardından Cevizli Mahallesindeki (Fatsa) Aile mezarlığına defnedildi.

Mustafa SARISOY, 1951 yılında Ayancık Cevizli mahallesinde doğdu. İlk ve Ortaokulu Ayancık’ta bitirdi. Lise öğrenimini Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesinde yaptı. 1976’da Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirerek, 3 yıl Mardin SSK’da, 6 yıl Türkeli’de eczacılık yaptı. SODEP, SHP ve CHP ilçe başkanlıkları görevlerinde bulundu. 1987 ve 1991 genel seçimlerinde milletvekili adayı oldu. 1999-2004 yılları arasında Ayancık Belediye başkanı olarak görev yaptı. Ayancık’ta Defne Eczanesinin de sahibi olan Mustafa SARISOY, Evli ve iki çocuk babasıydı.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments