Pazar, Ekim 17, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Eski Sinop Milletvekili Tevfik Fikret ÖVET hayatını kaybetti

Eski Sinop Milletvekili Tevfik Fikret ÖVET hayatını kaybetti

Tedavi gördüğü Ankara Güven Hastanesi’nde hayatını kaybeden Sinop eski milletvekillerinden Tevfik Fikret Övet, 31 Mayıs 2013 Cuma günü Sinop’ta kılınan Cuma namazını müteakib Çukurbağ Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Övet için ilk tören Perşembe günü Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı önünde düzenlendi. Törene Övet’in ailesi ve yakınlarının yanı sıra birçok eski ve yeni milletvekilleri, meclis bürokratları ve çalışanları katıldı. Daha sonra cenaze, meclisteki törenin ardından Sinop’a getirildi. Saat 12:00’da Tersane mevkisinde ki evinden alınarak Alaaddin Camisi’ne getirilen Fikret Övet için, cumayı müteakiben cenaze namazı kılındı.

Cenazeye CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, Garnizon ve Alay Komutanı Albay Osman Coşkun, İl Emniyet Müdürü Şeref Aytekin, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Uysal, AK Parti Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, CHP Sinop İl Başkanı Mustafa Acun ile çok sayıda bürokrat, siyasetçi ve vatandaş katıldı. Namaz sonrası Övet’in cenazesi, Çukurbağ Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verildi.

1931 yılında Ayancık’ta doğan Tevfik Fikret Övet, 14, 15 ve 16. Dönem CHP’den Sinop milletvekilliği yapmıştı. Ankara’da ikamet eden Övet, merhum Bülent Ecevit’in de çok sevdiği ve yanından ayırmadığı vekillerinden biriydi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments