Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Festivalde Ayancık'a da gelen Milli Rallici Burcu Çetinkaya Tesettüre büründü

Festivalde Ayancık’a da gelen Milli Rallici Burcu Çetinkaya Tesettüre büründü

Geçtiğimiz yaz davetli olarak geldiği Ayancık festivalinde bir gösteri yapan milli rallici Burcu Çetinkaya tesettüre girmesiyle dikkati çekti. İbrahim Tatlıses ile çektirdiği fotoğrafı Twitter sayfasında yayınyan Rallici Burcu Çetinkaya, tesettüre girme ve örtünme konusundaki kararını uzun süre önce aldığını söyleyerek, “10 sene önce manevi bir yolculuğa çıktım. Örtünmem, nefsimle verdiğim mücadele neticesinde attığım bir adımdır. Cesaret etmem biraz zaman aldı” dedi.

Aldığı kararın ralliyi bırakmaya engel olmadığını belirten Çetinkaya, “Yarışlara devam edeceğim. Kıyafetim buna engel değil. Zaten istesen de istemesen de tesettürlü yarışıyorsun. Yanmaz başlık takıyoruz. Ancak önüme engel çıkarırlarsa ralliyi bırakırım. Allah bir kapıyı kapatırsa başka bir kapı açar” diye konuştu.

Milli rallici, 10 yıl önce sigarayı, 6 yıl önce alkolü bıraktığını belirterek, 3 yıl önce de namaza başladığını açıkladı.

SeSiÖz
Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardım, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu site ismi olarak benimsedim. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadım. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments