Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Galatasaray'da yeni bir Ayancık'lı, Mertan Caner Öztürk

Galatasaray’da yeni bir Ayancık’lı, Mertan Caner Öztürk

Galatasaray’ın İsviçre’de Benfica ile oynadığı hazırlık maçında Teknik Direktör Fatih Terim’in 70. dakikada Engin Baytar’ın yerine sahaya sürdüğü Mertan Caner Öztürk, ortaya koyduğu performans ile herkesi kendine hayran bıraktı. Sarı kırmızılı kulübün A2 takımında mücadele eden sağ kanat oyuncusunun, Benfica’da forma giyen Capdevilla gibi kariyerli bir futbolcunun karşısında gösterdiği etkin performans, teknik direktör Fatih Terim’in büyük beğenisini kazanınca Mertan için yeni bir hayatın kapıları da açılmış oldu. 14 Kasımda Galatasaray ve Karşıyaka A2 takımları arasında oynanan karşılaşmadaki gayretleri de görülünce, genç futbolcuyla profesyonel anlaşma yapılması konusunda hemfikir olan teknik heyet durumu yönetime bildirdi ve 16 Kasım 2011 günü Galatasaray yönetimi 19 yaşındaki futbolcuya apar topar sözleşme sundu. A2 takımında forma giyen ve sadece amatör sözleşmesi bulunan başarılı sağ kanat oyuncusu da, 31 Mayıs 2016 tarihine kadar olan 5 yıllık profesyonel sözleşmeye imzasını attı.

Yeğenimiz, Mertan Caner Öztürk, Ayancık’lı anne-babanın 2. çocuğu olarak 2 Kasım 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul ve Liseyi Sefaköy’de bitirdi. Şu anda İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyor. 2002 yılında, büyük bir heyecanla girdiği Galatasaray kulübünün alt yapısında 10 yıldan bu yana görev alan Mertan’ın babası devlet memuru, annesi ise ev hanımı. Küçükçekmece’de oturan Mertan, Florya Metin Oktay Tesisleri’ne otobüsle gidip geliyor.

Hem sağ kanatta, hem de forvet mevkiinde görev yapabilen ve son derece süratli olan genç futbolcu, kuvvetli fiziğiyle akranlarından hemen ayrılıyor. Karakteriyle de övgü toplayan Mertan, GS TV’de katıldığı bir programda “Öncelikle iyi bir insan olmak istiyorum” diyerek taraftardan alkış almıştı. Hakan Ünsal ve Volkan Aslan’dan sonra Galatasaray’da forma giyen üçüncü Ayancık’lı olan Mertan, şimdiye kadar 4 kez U18 Milli Takım maçlarına katıldı.

Başarılarının devamını diliyoruz yeğenim. Allah nazardan korusun.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments