Salı, Ağustos 3, 2021

Gürsökü Köyü

Gürsökü Köyü Camii

Güsökü köyünün Kumluk, Ecek, Işıklar, Mazı mahalleleri vardır

Gürsökü Köyü Kumluk Mahallesi

Gürsökü köyü kumluk mahallesi Ayancık’a 25 km uzaklığındadır. 1520 aile ikamet etmektedir. Kumluk mahallesi bir çok çevre köyün geçiş noktası durumunda olduğundan ulaşım sorunu yoktur. Cumartesi günleri mahallede pazar kurulmaktadır. Ayrıca mahallede bakkal, nalbur, lokanta, kasap, berber, kahvehane ve marangoz dükkânı bulunur. Kumluk pazarı yöre halkinin bir nevi buluşma yeridir. Kumluk mahallesi doğal yapısıyla ve pazarıyla küçük bir kasabayı anımsatmaktadır.

Gürsökü Köyü Kumluk Mahallesi Camii

Gürsökü Köyü Ecek Mahallesi

Gürsökü köyü Ecek mahallesi 20 haneden oluşur, ilçe merkezine uzaklığı 25 km.dir. Mahalle sakinleri genelde emekli olup, küçük çapta bağ, bahçe ve hayvancılık işleriyle uğraşmaktadırlar..

Gürsökü köyü Ecek mahallesi Camii

Önceki İçerikHacılı Köyü
Sonraki İçerikGürpınar Köyü
SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments