Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Hafızlık, Ezan ve Kurân-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması il Finali Ayancık’ta Yapıldı

Hafızlık, Ezan ve Kurân-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması il Finali Ayancık’ta Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce her yıl İmam-Hatip Liseleri arasında düzenlenen Hafızlık, Ezanı ve Kuran-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasının 2011-2012 öğretim yılı Sinop İl Finali Ayancık İmam Hatip Lisesi’nin ev sahipliğinde 24 Mart 2012 Cumartesi günü Ayancık Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yarışmaya Ayancık Kaymakamı Suat YILDIZ, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, İlçe Emniyet Müdürü Yüksel ATEŞOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT, İl Müftüsü Yalçın TOPÇU, Ayancık İlçesinde görevli kurum amirleri ve 800 civarında Ayancıklı iştirak etti. Sunuculuğunu Ayancık İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Mahmut ÖZKAYA’nın yaptığı programa Okul Müdürü Aydın Yılmaz’ın açış konuşmasıyla başlandı. Aydın Yılmaz, konuşmasında Kur’an’ın ve Ezanın Toplumsal, sosyal ve kişisel işlevinden ve öneminden bahsetti. Daha sonra kürsüye İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT geldi. Salondaki coşkudan çok etkilendiği okulun ve İlçenin rahatlıkla Bölge Yarışmasını da yapabileceğini belirten AKKURT emeği geçenlere teşekkür etti. Ayancık Orta Erkengünez Camii İmam Hatibi Mustafa ŞAHİN’in yönetiminde İmam Hatip Lisesi İlahi korosu ilahilerle seyircilere güzel dakikalar yaşattı.

Ayancık Müftüsü Basri BEKTAŞ’ın jüri başkanlığı yaptığı ve yaklaşık dört saat süren yarışmalar sonunda; Hafızlık Yarışmasında Boyabat İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Mehmet DEMİRCİ, Kur’an-ı Güzel Okuma Yarışmasında Sinop İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Hüseyin ARSLAN, Ezanı Güzel Okuma Yarışmasında Sinop İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Murat BALCAN 1.oldu.

Ayancık İmam Hatip Lisesi ise Ezanı Güzel Okuma Yarışmasında 2.oldu. Kur’an-ı Güzel Okuma Yarışmasında ise 3.oldu.

Yarışmada 1.olan öğrencilere Dizüstü Bilgisayar, 2.olan öğrencilere 2’şer çeyrek altın ve ahşap oyma rahle, 3.olan öğrencilere ise 1 çeyrek altın ve Melikşah arıcılıktan 1’er kilo bal hediye edildi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere CANSUYU Derneğince ayakkabı, gömlek, Ayancık İlçe Müftüsü Basri BEKTAŞ tarafından da 5 kitaptan oluşan kitap seti hediye edildi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments