Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Hakkari'de Şehit düşen Boyabatlı Uzman Çavuş toprağa verildi

Hakkari’de Şehit düşen Boyabatlı Uzman Çavuş toprağa verildi

Hakkari’nin Yüksekova bölgesinde meydana gelen çatışmada Sinoplu Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil şehit oldu. Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre 3 Kasım’da yapılan hava harekatı sonucu bölgeyi terk etme imkanını bulamayan askerler ile bölgede dolaşan grup halindeki terör örgütü mensurları arasında çatışma çıktı. 4 Kasım günü de devam etmekte olan çatışmalar sonucunda aralarında Boyabat’ın Köprücek Köyü nüfusuna kayıtlı Sadık Aparangil’in de bulunduğu 2 asker, Hakkari-Yüksekova Oramar Tepe’de şehit olurken bir askerde çatışmada yaralandı. Operasyonlarda 15 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda şehit olan 35 yaşındaki Boyabat’lı Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil’in göreve 26 Ağustostos 2002 tarihinde başladığı, evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Türk Hava Kuvvetleri’ne ait askeri uçakla Sinop Havalimanına getirilen şehidin naaşı, ambulans ile Boyabat ilçesine götürüldü. 5 Kasım 2015 Perşembe günü Boyabat Eski Otogar mevkiinde yapılan resmi törenin ardından şehidin naaşı defnedilmek üzere Köprücek köyüne götürüldü. Burada İl Müftüsü Mustafa Erkan tarafından cenaze namazının kıldırılmasının ardından şehidin naaşı Köprücek köyündeki aile kabristanlığına defnedildi.

Cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, Sinop Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül ile çok sayıda vatandaş katıldı.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments