Pazartesi, Eylül 26, 2022

Harika 57’ler

Harika ’57’ler!

Talay Erker ( 18/06/2004) Vatan Gazetesi

Bakınız; bir gazetede “bit” kadar yer almış bir haber: “Almanya’nın Stuttgart kenti yakınlarındaki Wiernsheim’da bu yıl yirmincisi düzenlenen Uluslararası A Gençler Turnuvası’nı, AYANCIK kazandı…”

Ayancık, biliyorsunuz Sinop’un 10 bin nüfuslu şirin bir kasabası. Ayancık Belediyesi’nin yardımıyla taa Almanya’daki bir uluslararası turnuvaya katılmış, şampiyon olmuşlardı.

Araştırdık, Ayancıklı gençler bu turnuvada 7 maç oynamış, 6’sını kazanmış, birinde berabere kalmıştı. Dahası… Saha içindeki davranışı ile “en centilmen takım” seçilmişti. Dahası 7 maçta 18 gol atıp hiç gol yemeyen bu küçük kasabamızdan Engin Demir adındaki evladımız da sakatlığı nedeniyle finalde oynamamasına rağmen 8 golle “gol krallığını” kazanmıştı.

Ayancıklı gençlerimizin bu “olağanüstü başarısı” aklımıza getirdi; G.Saray ve milli takımımızın iki değerli futbolcusu K.Hakan ve Volkan da vilayetleri Sinop’un trafik numarası “57” ile oynayan AYANCIKLILARDI. Yoksa “toprak-tohum” meselesi mi?

Yoksa AYANCIK, kenarda-köşede kalmış küçük ama verimli bir “futbolcu tarlası mı?” Helal olsun size Ayancıklı gençler. Yürekten kutluyoruz!..

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments