Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler 'Haydi Çocuklar Camiye' proğramı yapıldı

‘Haydi Çocuklar Camiye’ proğramı yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı bu sene 15 gün yarıyıl tatilinde “Haydi Çocuklar Camiye” adlı bir proje başlatmıştı. Köprübaşı camiinde bu proğrama katılan 13 çocuk, her gün camiye ve namaza gelerek puanlarını biriktirdiler ve bugün de ödül proğramı vesilesiyle camide bir merasim düzenlendi. Proğrama katılan Ayancık Müftüsü Ömer Faruk Kıvrak, bu proğramın mahiyetiyle ilgili kısa bir konuşma yaptı ve akabinde çocuklara hediyeler verildi.

Konuyla ilgili yanlış birşey yazmayalım diye Köprübaşı Camii Müezzin Kayyımı Mustafa Şahin hocadan bilgi aldık. Şöyle ifade etti hocamız: “Bizim daha önce hafta sonları Kur’an eğitimimiz cumartesi pazar öğle namazını müteakip zaten çocuklarımızla devam ediyoruz. Bunun haricinde zaman zaman iki ayda bir namaz ağacı çalışmamız da devam ediyor. Bunlardan farklı olarak Diyanet İşleri Başkanlığımızın da başlattığı bu 15 gün yarıyıl tatilinde “Haydi Çocuklar Camiye” adlı bir projedir. 13 gün sürdü. 13 gün sonunda çocuklarımıza işte çizelgede olduğu gibi; çizelgemiz var, sabah öğle ikindi akşam yatsı, hepsinin ayrı ayrı puanları var. Gelenleri puanları yazdık işte, sabah namazı 30 puan öğle namazı 15 ikindi namazı 15 akşam 15 yatsı namazı 25 puan şeklinde. 13 günlük böyle bir çocuklarımızla yarışma yaptık. 13 tane öğrencimiz katıldı. Bugün proğrama katılan 11 kişiydi. İki kişi köyde kaldı. Köyde oldukları için gelemediler. Onlara da hediyelerini ulaştıracağız inşallah. Bugün ödül töreni yaptık işte. Katılan çocukların hepsine ödül verdik. Bir whatsapp grubu kurduk. Aileleriyle iletişimi sğlamak için. Camimizde bir farkındalık oluşturmak, bu işi gelenek haline getirmek istiyoruz, inşallah.”

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments