Perşembe, Eylül 23, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Mesleki Eğitim Merkezi müdürü Hüseyin KAAN, kalp krizi sonucu vefat etti

Mesleki Eğitim Merkezi müdürü Hüseyin KAAN, kalp krizi sonucu vefat etti

Ayancık Mesleki Eğitim Merkezi müdürü Hüseyin KAAN 15.04.2010 günü geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı Sinop devlet hastanesinde aksam geç vakitte vefat etti. Naaşı 17 Nisan 2010 Cumartesi günü saat 11.00’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önüne getirilerek burada resmi bir tören yapıldı.

1967 yılında İsparta-Aksu’da doğan Hüseyin KAAN, 1992 den beri Ayancık Mesleki Eğitim Merkezi müdürü olarak görev yapıyordu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde düzenlenen törene Hüseyin bey’in eşi, kızı ve İsparta’dan gelen annesi, babası, kardeşleriyle resmi erkân ve kalabalık bir topluluk katıldı. Annesi cenazeyi İsparta’ya götürmek, kızı ve eşi de buraya defnedilmesini istiyordu. Yapılan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Hüseyin KAAN’ın özgeçmişi okundu. Daha sonra beraber görev yaptığı okulun müdür yardımcısı İlhan BİDE, kısa anekdotlarla hatırasını yadetti. Sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan KÖKSAL ve İlçe Kaymakamı Gülihsan YİĞİT, duygusal kısa bir konuşma yaptılar. En sonra da İlçe Müftüsü Basri BEKTAŞ’ın yaptığı dua ile tören sona erdi.

Ardından cenaze namazı için Çayiçi Aşağıerkengünez camiine kaldırıldı. İkindi namazından sonra çok kalabalık bir cemaat tarafından kılınan cenaze namazından sonra Hüseyin KAAN’ın naaşı Belediye mezarlığında toprağa verildi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments