Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Ak Parti Ayancık Belediye Başkan Adayı Recep Ak

31 mart 2019 yerel seçimlerinde seçime katılacak olan AK Parti Sinop İlçe Belediye Başkan Adayları 12.01.2019 cumartesi günü saat 14 de düzenlenen bir toplantı ile açıklandı. 2017 de yapımı tamamlanan yeni Sinop Kültür Merkezi salonunda yapılan toplantıya, AK Parti MKYK Üyesi Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ve Sinop’taki bütün ilçelerden teşkilat ve taraftarları katıldı.

Programda sırasıyla AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun, AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpcü, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ile AK Parti MKYK Üyesi Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur birer konuşma yaptı. Konuşmalarında birlik ve beraberlik mesajı veren AK Partili vekiller, Sinop’u AK Belediyecilik hizmetleri ile buluşturmak istediklerini belirttiler.

Son Güncelleme: Salı, 22 Ocak 2019 15:57 Devamını oku...
 

Sinop'ta 18 yıl aradan sonra 'Hafızlık İcazet Merasimi'

Sinop’ta 18 yıl aradan sonra ilk defa, 4 ocak 2019 Cuma günü Alaadin Camii’nde 'Hafızlık İcazet Merasimi' düzenlendi. Programa Sinop Valisi Köksal Şakalar, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, 6 hafız öğreticisi, 18 hafız ve vatandaşlar katıldı. Programda konuşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen; “Allah’ın kitabını okuyanlar, namazlarını kılanlar, rızık olarak verilenlerle infak edenlerin zarar etmesi söz konusu olmaz. Kur’an-ı Kerim, dünyamızı ve ahiretimizi tanzim eden ahkamla dolduran Rabb'imize, dünya ve ahiretinin salih anahtarını Kur’an’la bize gönderen Rabb'imize sonsuz hamdüsenalar olsun" dedi.

Devamını oku...
 

Ayancık’ta hamsi şenliği düzenlendi.

Ayancık Belediye Başkanlığı tarafından Kültür ve Sosyal işler kapsamında hamsi şenliği etkinliği düzenlendi. Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen ve Ayancıklı işadamı Aslan Açıkgöz’ün de destek verdiği etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen şenlikte, yaklaşık 2,5 ton hamsi tüketildi. Kuran-ı kerim tilaveti ile başlayan etkinlikte bir konuşma yapan Ayancık Belediye Başkanı Aslan Özdemir, 30 Kasım Deniz Şehitlerini Anma günü dolayısıyla tüm şehitlere rahmet diledi. Gerçekleştirilen etkinlikle misafir etmenin, ikramda bulunmanın mutluluğunun yaşandığı bir sofra kurulduğunu söyleyen Ayancık Belediye Başkanı Aslan Özdemir, kurulan sofranın, bir hemşehri sofrası olduğunu söyledi.

Son Güncelleme: Pazartesi, 21 Ocak 2019 16:55 Devamını oku...
 

Ayancık'ta 2018 Yılı Mevlid-İ Nebi Haftası Etkinlikleri

Diyanet İşleri Başkanlığınca 2018 yılı teması “Hz. Peygamber (s.a.v) ve Gençlik” olarak belirlenen Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri Ayancık Müftülüğü tarafından çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlk olarak, resmi kurum ve kuruluşlar ile esnaflar Ayancık müftülüğünden ekipler tarafından ziyaret edilerek Mevlid-i Nebi haftası etkinliklerine davet edildi. 19.11.2018 Pazartesi günü Akşam Namazı ile Yatsı Namazı arasında Mevlid Kandili Programı icra edildi. Daha sonra 23.11.2018 Cuma günü akşam Ayancık Kültür Merkezi Salonu’nda saat 19.30’da Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi İslâm Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL tarafından “Hz. Peygamber (s.a.v) ve Gençlik” konulu konferans verildi.

Devamını oku...
 

Ateşli Silahlarla Havaya Ateş Açılmaması ile İlgili Valilik Genelgesi

Sinop Valiliği, vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içinde yaşamaları için, bayram, düğün, uğurlama, spor müsabakası gibi organizasyonlar sırasında meskûn mahallerde ateşli silahlarla havaya ateş açılmasıyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride şöyle denilmektedir:

“Vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içinde yaşamaları Devletimizin asli görev ve sorumluluklarındandır. Ülkemiz genelinde bayram, düğün, uğurlama, spor müsabakası gibi organizasyonlar sırasında meskûn mahallerde ateşli silahlarla havaya ateş açılması nedeniyle, yaralama ve ölüm olaylarının meydana geldiği görülmektedir. Bazı organizasyonlarda kamu görevlileri tarafından da ateşli silah ile havaya ateş açıldığı, havaya açılan ateş sonucu vatandaşlarımızdan yaralananların olduğuna dair sosyal medyada paylaşımların yer aldığı, basın yayın organlarında buna benzer haberlerin yayınlandığı görülmektedir.

Devamını oku...
 


Sayfa 3 / 49

Başlıklar

Ayancık'ın tanınmış esnaflarından Tuncer Taşkan ve İhsan Kaya arasında meydana gelen müessif bir olay neticesi yaralanan İhsan Kaya, Bafra'da bir hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra vefat etti. Cenazesi 26 Aralık 2011 pazartesi günü Köprübaşı Camiinde çok kalabalık bir cemaatle kılınan cenaze namazından sonra Belediye mezarlığında toprağa verildi. Cenazede bir konuşma ve dua yapan Köprübaşı Camii İmam Hatibi Fikret Yaman, İhsan Kaya'nın adı gibi yardımsever biri ve cemaate müdavim olduğundan bahsederek helallık alındı. Daha sonra öğle namazının ardından cenaze Belediye kabristanında yağmur altında toprağa verildi. Merhuma rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Google

Ara

Bul