Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Ayancık Çerkes Kültür ve Yardımlaşma Derneği (AYÇED) ilk toplantısını yaptı

Ayancık'ta yaşayan Kafkas asıllı Çerkez vatandaşların bir süredir hazırlıklarını yaptığı "Ayancık Çerkes Kültür ve Yardımlaşma Derneği" (AYÇED)'in resmen kuruluşu vesilesiyle bir toplantı yapıldı. 04 Mayıs 2011 günü akşamı Ayancık Kültür Merkezi (AKM) de Tavaca, Armutluyazı, Büyükdüz, Ömerdüz köylerinde ve ilçe merkezinde yaşayan çok sayıda Kafkas asıllı Çerkez'in katıldığı toplantının sunuculuğunu Recep AK yaptı. Kısa bir açılış konuşması yapan Recep AK, sürgünden sonra yeryüzüne dağılan ve hemen hemen her tarafta yerleşim alanı bulan Çerkezlerin, bulundukları coğrafyalarda başarılı çalışmalara imza attığından bahsetti. Ayrıca oluşturulan Derneğin geçici yönetim kadrosunu açıkladı. İlyas ÖZDEMİR'in Başkanlığındaki yönetimde Recep AK, Salih AKIN, Şemsettin ŞEKER, Adem YALÇINKAYA, Hasan YILDIZ, Ömer ŞENER bulunuyor.

Son Güncelleme: Pazartesi, 16 Mayıs 2011 22:04 Devamını oku...
 

Kutlu Doğum Haftasına Mesut Şimşek ve Semazenler renk kattı

Ayancık'ta ilk olan semazen gösterisi, Kutlu Doğum haftasına renk kattı.

18 Nisan 2011 pazartesi günü akşamı Ayancık Belediyesi Kültür Merkezinde (AKM), Kutlu Doğum haftası münasebetiyle ilçe  Müftülüğünün davetlisi olarak Ayancık'a gelen sanatçı Mesut ŞİMŞEK tarafından konser verildi ve Ayancık'ta ilk defa görülen Semazenler grubunun gösterisi ilgiyle izlendi. Geceye Ayancık Kaymakamı Suat YILDIZ, Belediye Başkanı Ayhan ERGÜN, İlçe Emniyet Müdürü Yüksel ATEŞOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan KÖKSAL, Boyabat Müftüsü Orhan ÖRNEK, İl encümeni Bayram YILDIZ, memurlar, Din Görevlileri ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Son Güncelleme: Salı, 26 Nisan 2011 12:19 Devamını oku...
 

166. yılında Polis şehitleri için mevlid okundu

07 Nisan 2011 akşamı Köprübaşı yeni camide, Türk polis teşkilatının kuruluşunun 166. yıl dönümü vesilesiyle polis camiasında şehit düşen emniyet mensuplarımız için mevlid okundu. Mevlide halkın yanısıra Ayancık'taki Emniyet görevlileri de katıldı. Köprübaşı camiinde akşam namazı ile yatsı namazı arasında icra edilen mevlidi, Ayancık merkezde görev yapan görevlilerden Fikret Yaman, Seyfi Öztürk, Halil İbrahim Yaman, Mustafa Şahin ve Yahya Avcı'dan oluşan seçkin din görevlileri okudu.

Mevlide başlarken Köprübaşı camii İmam Hatibi Fikret Yaman tarafından günün mana ve önemiyle ilgili kısa bir konuşma yapıldı. Konuşmasında Fikret Yaman kısaca şöyle dedi: "Millet olarak güvenli ellere teslimiyetin rahatlığı ile gece ve gündüz huzur içinde isek bunu emniyet teşkilatının sevgi dolu, güler yüzlü, özveriyle hizmet eden polislerimize borçluyuz.

Son Güncelleme: Perşembe, 07 Nisan 2011 22:11 Devamını oku...
 

Sinop'ta en güzel seslerden “Kur'an Sedası” yankılandı

Sinop İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (SİMDER) organizesinde 01.Nisan.2011 günü akşamı Sinop Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda, Dünya Kur'anı Kerim Okuma Birincileri tarafından Kur'an ziyafeti verildi. Sinop ili ve ilçelerinden gelenlerin çokluğu ve gösterilen büyük ilgiden dolayı koca spor salonu dar geldi. Gelenlerin çoğu proğramı sonuna kadar ayakta veya yere oturarak izledi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayrettin Öztürk, önce Kur'anı Kerimden bir aşır okuyarak açılış yaptı  ve daha sonra “Peygamber Efendimizi Anlamak” konulu konferans verdi.

Son Güncelleme: Pazar, 03 Nisan 2011 22:39 Devamını oku...
 

Dursun Ali Erzincanlı 6 yıl aradan sonra ikinci kez Ayancık'taydı

22.03.2011 salı akşamı Ayancık DİBA-Eğitim Yardımlaşma Dayanışma Araştırma ve Kültür Derneği tarafından AKM (Ayancık Kültür Merkezi)nde bir konferans ve şiir dinletisi düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Erzincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Mehmet GAYRETLİ katılırken, şiir dinletisine ise özgün şiir ve sunumuyla bir çığır açmış olan Dursun Ali ERZİNCANLI katıldı.

Dursun Ali ERZİNCANLI daha önce 2005 yılında geldiği Ayancık'ta Açelya salonundaki bir proğrama katılmıştı. Bu ikinci gelişinde de AKM'de sevenleriyle buluştu.

Son Güncelleme: Perşembe, 24 Mart 2011 16:47 Devamını oku...
 


Sayfa 41 / 49

Başlıklar

04 Mart 2012 Pazar günü yeni kurulan Beşiktaş Mahallesinde seçim yapıldı. muhtarlık seçimlerine tek aday olarak giren Nazmi Karadeniz yapılan seçimlerin sonucunda muhtar oldu. İlçemiz Merkezinde Yalı Mahallesi, Cevizli Mahallesi, Çayiçi Mahallesi, Denizciler Mahallesi muhtarlıkları olmak üzere dört muhtarlık vardı.

Şimdi bir kısmı Dolay Köyüne, bir kısmı da Aşağıköy Köyüne bağlı iken referandumla birleşen Beşiktaş mahallesi ilçemizin Beşinci Mahallesi oldu. Böylece yeni kurulan Beşiktaş Mahallesinin Muhtarlığına yapılan seçim sonucu Terzi Nazmi Karadeniz seçildi.

Google

Ara

Bul