Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Dursun Ali Erzincanlı 6 yıl aradan sonra ikinci kez Ayancık'taydı

22.03.2011 salı akşamı Ayancık DİBA-Eğitim Yardımlaşma Dayanışma Araştırma ve Kültür Derneği tarafından AKM (Ayancık Kültür Merkezi)nde bir konferans ve şiir dinletisi düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Erzincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Mehmet GAYRETLİ katılırken, şiir dinletisine ise özgün şiir ve sunumuyla bir çığır açmış olan Dursun Ali ERZİNCANLI katıldı.

Dursun Ali ERZİNCANLI daha önce 2005 yılında geldiği Ayancık'ta Açelya salonundaki bir proğrama katılmıştı. Bu ikinci gelişinde de AKM'de sevenleriyle buluştu.

Son Güncelleme: Perşembe, 24 Mart 2011 16:47 Devamını oku...
 

Ayancıklı Jeostrateji uzmanı Nejat Tarakçı'dan Çanakkale konferansı

İzmir-Foça Belediyesi’nin 18 Mart Deniz Zaferi’nin yıldönümünde düzenlediği etkinliklerde Ayancık'lı emekli kurmay albay ve jeostratejist Dr. Nejat TARAKÇI bir konferans verdi.

Foça Belediyesi organizesinde 18 Mart günü, Reha Midilli Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Emperyalizmin Durdurulduğu Yer: ÇANAKKALE’’ isimli konferansa Ayancıklı Jeopolitik ve Jeostrateji uzmanı Dr. Nejat Tarakçı konuşmacı olarak katıldı. Şehitlere saygıda duyarsızlığa ve konferansa rağbetin azlığına sitem ederek başladığı konuşmasını 1.Dünya Savaşı ve Çanakkale Savaşı odağında, ama güncel konularla kıyaslayarak sürdürdü.

Son Güncelleme: Pazar, 05 Ocak 2014 12:39 Devamını oku...
 

Ayancık AKM'de "Gelibolu" adlı tiyatro oyunu sahnelendi

Çanakkale Zaferi'nin 96. Yıldönümü vesilesiyle, 12 Mart 2011 Cumartesi akşamı Ayancık Kültür Merkezi'nde (AKM), 'Gelibolu' adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Ayancık Belediyesi organizasyonunda, İstanbul Alternatif Sanat Tiyatro ekibi tarafından sahnelenen iki perdelik oyun büyük ilgi gördü.

Çanakkale savaşında Gelibolu'daki siperlerde geçen hikayelerin oyunlaştırıldığı “GELİBOLU” isimli Tiyatro gösterisi, izleyicileri hem güldürdü hem de gözyaşlarına boğdu. Cephedeki kardeşliği, saflığı, asaleti, yardımlaşmayı, başkasını tercih etmeyi, değerleri için her şeyini feda etmeyi bir kez daha hissettiren ve Çanakkale ruhunu sahneden gönüllere taşıyan oyun, mikrofonsuz sade bir sesle oynanmasına rağmen büyük beğeni kazandı.

Son Güncelleme: Pazartesi, 14 Mart 2011 12:02 Devamını oku...
 

Ayancık Belediyesi Kurumlararası Voleybol Turnuvasında Eğitimspor kupayı aldı

Ayancık Belediyesinin organizesinde düzenlenen 2011 Kurumlararası Voleybol Turnuvasında Eğitimspor şampiyon olarak kupayı aldı. İki grup halinde 9 takımın katıldığı ve üç hafta boyunca devam eden Voleybol turnuvasının final karşılaşmaları 10.03.2011 günü akşamı Ayancık Belediyesi Olimpik Spor Salonu'nda gerçekleşti. Karşılaşmalarda "Eğitimspor takımı" rakibi "Ayancık Devlet Hastanesi takımını" 3-0 yenerek kupayı aldı. İkincilik kupası da "Ayancık Devlet Hastanesi takımı"nın oldu. "Müftülük takımı" ile "Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu takımı"nın karşılaşması ise 3-2 Müftülük lehine bitince üçüncülük kupası da Ayancık Müftülüğünün oldu.

Son Güncelleme: Cuma, 11 Mart 2011 15:27 Devamını oku...
 

Ayancık Polisinin başarısı

02.03.2011 günü İlçemiz Yalı Mahallesinde 83 yaşındaki yaşlı bir kadının evinde yalnız olduğu bir anda, kiralık ev bakma bahanesi ile eve gelen iki kişinin, kadının el ve ayaklarını bağlayıp, kolunda takılı dört adet bileziğini gasp ettikleri, bunun üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından başarılı bir operasyon neticesinde 07.03.2011 günü olaydan 5 gün sonra gaspçıların yakalandığı bildirildi. Yakalanan kişiler Ayancık Cumhuriyet Savcılığında yapılan ilk sorgularının ardından Tutuklanma talebi ile sevk edildikleri Ayancık Sulh Ceza Mahkemesinin kararı ile tutuklanarak Sinop Cezaevine gönderildi.

Son Güncelleme: Cuma, 11 Mart 2011 15:18 Devamını oku...
 


Sayfa 41 / 48

Başlıklar

Ayancık İlçe Müftülüğü tarafından "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle "Kur'anda Cami ve Din Görevlisi" konulu bir konferans düzenlendi. Konferansın konuşmacısı, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Doç.Dr. Hayrettin ÖZTÜRK idi.

Konferansa İlçe Kaymakamı Suat YILDIZ, Belediye Başkanı Ayhan ERGÜN, İlçe Emniyet Müdürü Yüksel ATEŞOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan KÖKSAL ve Şube Müdürleri, Daire amirlerinden bir kısmı, Boyabat Müftüsü Orhan ÖRNEK, Gerze Müftüsü Ömer YAY, Türkeli Müftüsü Osman ŞEKERCİ, Ayancıkta görev yapan Din Görevlileri ve çok sayıda kadın ve erkek katıldı.  

Google

Ara

Bul