Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Ayancık Polisinin başarısı

02.03.2011 günü İlçemiz Yalı Mahallesinde 83 yaşındaki yaşlı bir kadının evinde yalnız olduğu bir anda, kiralık ev bakma bahanesi ile eve gelen iki kişinin, kadının el ve ayaklarını bağlayıp, kolunda takılı dört adet bileziğini gasp ettikleri, bunun üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından başarılı bir operasyon neticesinde 07.03.2011 günü olaydan 5 gün sonra gaspçıların yakalandığı bildirildi. Yakalanan kişiler Ayancık Cumhuriyet Savcılığında yapılan ilk sorgularının ardından Tutuklanma talebi ile sevk edildikleri Ayancık Sulh Ceza Mahkemesinin kararı ile tutuklanarak Sinop Cezaevine gönderildi.

Son Güncelleme: Cuma, 11 Mart 2011 15:18 Devamını oku...
 

Ayancık Çerkezleri Kültür ve Dayanışma Derneği kuruluş çalışmaları

Ayancık Çerkezleri Kültür ve Dayanışma Derneği -AYÇED- kuruluş çalışmaları start aldı. 6 Mart 2011 günü akşamı Ayancık Kültür Evi Emekliler Lokalinde, Ömerdüz, Büyükdüz, Armutluyazı, Tavaca köylerindeki Çerkezler bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı. Toplantıya katılanlar tarafından gündeme getirilen görüşlerden, Ayancık'taki Çerkezlerin bir dernek bünyesinde bir araya gelmeleri, siyasi partilere angaje olmadan bir güç birliği oluşturmayı, böylelikle resmi mercilere iletilecek isteklerin daha dikkate alınacağı, cenazelerde cenaze kaldırılmasına önayak olunarak cenaze sahibinin yükünü azaltılması, festival gibi toplu eğlencelerde Kafkas ekibinin oluşum ve faaliyetleriyle ilgilenilmesi, sadece Çerkez oyunu değil Çerkezce öğrenilmesi için de kurs açılması, ... 

Son Güncelleme: Cuma, 11 Mart 2011 15:13 Devamını oku...
 

1926 Sinop Doğumlu Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hakka yürüdü

Türkiye siyasetinin önemli isimlerinden ve eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın vefatı Sinop'daki sevenleri ve yakınları tarafından da üzüntüyle karşılandı.

Babası Mehmet Sabri Erbakan'ın Sinop'ta ağır ceza reisi olarak görev yaptığı sırada Sinop'un tanınmış ailelerinden Fevzi Bey'in kızı olan Kamer hanımla evliliğinden dünyaya gelen Necmettin Erbakan'ın kalp ve solunum yetmezliğinden dolayı 27 Şubat 2011 günü Ankara'da hayata gözlerini yumduğu bildirildi. Erbakan 1993'te Ayancık'ta seçim mitingine katılmıştı.

Son Güncelleme: Cumartesi, 05 Mart 2011 11:23 Devamını oku...
 

Yeşil Ayancık daha da yeşillenecek

Ayancık Belediyesi, ilçe merkezinde ağaçlandırma çalışmalarına hız verdi. Özellikle refüj ve çay kenarları ile sahildeki dolgu alanının ağaçlandırılması için kolları sıvayan ilçe belediyesi, özel olarak getirttiği farklı türlerden 6 bin 500 fidan mart sonuna kadar muhtelif alanlara dikiyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, "Ağaçlandırma çalışmalarına hızla devam ediyoruz. Bin 500 adet palmiye, sedir, limon, servi ve leyland gibi bir çok türü, sahil kordonu ve Gazi Stadyum etrafı ile spor kompleksi çevresinde toprakla buluşturacağız.

Son Güncelleme: Cuma, 04 Mart 2011 09:35 Devamını oku...
 

Ayancık'ta kimsesizlere barınma evi açıldı

Ayancık'ta belediye tarafından yapılan 'Kimsesizler Evi' kapılarını kimsesiz ve evsiz vatandaşlara açtı. Barınma evinde, özellikle soğuk kış gönlerinde sokaklarda yaşayan ve akli dengesi yerinde olmayan vatandaşlar ile şiddete maruz kalan bayanlar kalabilecek.

Çalışma hakkında bilgi veren Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, barınma evinde barınacak vatandaşlara her türlü imkanın sunulduğunu söyledi. Barınma evinde misafir edilecek vatandaşların yeme içme ihtiyaçlarının da belediye tarafından karşılanacağını dile getiren Ayhan Ergün, "Ayancık ilçemizde özellikle kış aylarında barınma sorunu yaşayan kimsesizlere yönelik, programımızda yer alan barınma evi çalışmalarını kısmen tamamladık.

Son Güncelleme: Cuma, 04 Mart 2011 12:35 Devamını oku...
 


Sayfa 41 / 48

Başlıklar

Bir süredir İstanbul Anadolu yakasındaki Göztepe Medicalpark Hastanesinde Tedavi Gören Türk Halk Müziği Sanatcısı Ayancık'lı Nurettin Kırbacı 18 şubat 2014 gecesi geç saatlerde vefat ettiği bildirildi. Yakınları tarafından ertesi gün Ayancık'a getirilen Nurettin Kırbacı'nın cenazesi 20.02.2014 günü Ayancık ilçesi Hüseyinbey Köyü Çukur mahallesi camiinde öğleyin kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığında toprağa verildi. Sesleri hep güzel olan bir ailenin ferdi olan ve Mustafakemalpaşa Köyü Ciğer Mahallesi Camii İmam-Hatibi Cemil Kırbacı'nın da ağabeyi olan Nurettin Kırbacıya Allah'tan rahmet diliyoruz.

Google

Ara

Bul