Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

1926 Sinop Doğumlu Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hakka yürüdü

Türkiye siyasetinin önemli isimlerinden ve eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın vefatı Sinop'daki sevenleri ve yakınları tarafından da üzüntüyle karşılandı.

Babası Mehmet Sabri Erbakan'ın Sinop'ta ağır ceza reisi olarak görev yaptığı sırada Sinop'un tanınmış ailelerinden Fevzi Bey'in kızı olan Kamer hanımla evliliğinden dünyaya gelen Necmettin Erbakan'ın kalp ve solunum yetmezliğinden dolayı 27 Şubat 2011 günü Ankara'da hayata gözlerini yumduğu bildirildi. Erbakan 1993'te Ayancık'ta seçim mitingine katılmıştı.

Son Güncelleme: Cumartesi, 05 Mart 2011 11:23 Devamını oku...
 

Yeşil Ayancık daha da yeşillenecek

Ayancık Belediyesi, ilçe merkezinde ağaçlandırma çalışmalarına hız verdi. Özellikle refüj ve çay kenarları ile sahildeki dolgu alanının ağaçlandırılması için kolları sıvayan ilçe belediyesi, özel olarak getirttiği farklı türlerden 6 bin 500 fidan mart sonuna kadar muhtelif alanlara dikiyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, "Ağaçlandırma çalışmalarına hızla devam ediyoruz. Bin 500 adet palmiye, sedir, limon, servi ve leyland gibi bir çok türü, sahil kordonu ve Gazi Stadyum etrafı ile spor kompleksi çevresinde toprakla buluşturacağız.

Son Güncelleme: Cuma, 04 Mart 2011 09:35 Devamını oku...
 

Ayancık'ta kimsesizlere barınma evi açıldı

Ayancık'ta belediye tarafından yapılan 'Kimsesizler Evi' kapılarını kimsesiz ve evsiz vatandaşlara açtı. Barınma evinde, özellikle soğuk kış gönlerinde sokaklarda yaşayan ve akli dengesi yerinde olmayan vatandaşlar ile şiddete maruz kalan bayanlar kalabilecek.

Çalışma hakkında bilgi veren Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, barınma evinde barınacak vatandaşlara her türlü imkanın sunulduğunu söyledi. Barınma evinde misafir edilecek vatandaşların yeme içme ihtiyaçlarının da belediye tarafından karşılanacağını dile getiren Ayhan Ergün, "Ayancık ilçemizde özellikle kış aylarında barınma sorunu yaşayan kimsesizlere yönelik, programımızda yer alan barınma evi çalışmalarını kısmen tamamladık.

Son Güncelleme: Cuma, 04 Mart 2011 12:35 Devamını oku...
 

Ayancık'lı Çakıl Taşı Ressamı Turan Gökmenoğlu STV Haber TV'deydi

Ayancık'lı Çakıl Taşı Ressamı Turan Gökmenoğlu 30 Ocak 2011 Pazar günü, saat 17.15'de, Samanyolu Haber TV'de yayınlanan ve sunuculuğunu M. Kemal Pehlivan'ın yaptığı ''Haberiniz Olsun'' Proğramında kısa bir söyleşi gerçekleştirdi.

15 yıl taşlarla uğraştığını, taşlardan takılar yaptığını, tespihler yaptığını söyleyen Turan Gökmenoğlu, daha sonra bunlardan resim yapmanın çok güzel olacağını düşünerek dört yıldır da çakıl taşlarından resimler yapmaya çalıştığını anlattı.

Karşılıklı soru cevap şeklinde geçen sohbette kısaca şunlar konuşuldu:

 

Son Güncelleme: Salı, 01 Şubat 2011 20:16 Devamını oku...
 

Çamurcu yolundaki kazada üç öğretmen ölüme uçtu

Çamurcu yolundaki Gelincik Burnu mevkisinde 23.01.2011 gecesi saat 02.00 sıralarında meydana gelen kazada denize uçan otomobilde bulunan 3 öğretmen hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, Özgür Boyar idaresindeki 55 DA 703 plakalı otomobil, henüz bilinmeyen bir nedenle yaklaşık 20 metrelik uçurumdan denize yuvarlandı. Kazada, araç sürücüsü Özgür Boyar ve yanında bulunan İlkay Karabal ile Celalettin Özcanlı hayatını kaybetti.

Yola çıktıklarını bildirmelerine rağmen eve dönmemesi üzerine Özgür Boyar'ın eşi Özlem Boyar sabah erken saatlerde polise haber verdi. Bunun üzerine yol güzargahında arama yapmaya başlayan Emniyet görevlileri denize uçan otomobili buldu. Daha sonra da öğretmenlerin cansız bedenleri dalgıçlar tarafından Sudan çıkarılarak Ayancık devlet hastanesine kaldırıldı.

Son Güncelleme: Cumartesi, 29 Ocak 2011 11:35 Devamını oku...
 


Sayfa 43 / 49

Başlıklar

19.03.2013 Salı günü akşamı Köprübaşı camiinde Umreye gidecek olanlar için bir uğurlama merasimi düzenlendi. Çoğunluğu Ayancık Müftülüğü Kur'an Kursunda öğrenci olan bayanlardan sekizi eşiyle olmak üzere 45 kişi, grup görevlisi olarak başlarında Kur'an Kursu öğreticisi Esma Ak ile birlikte 20 günlük Umreye gittiler.

Akşam namazı ile yatsı namazı arasında köprübaşı camiinde ilçe müftülüğünün ilahi ekibi tarafından bir proğram icra edilerek, hac ilahileri ve kasidelerle, tekbir ve salâvatlarla vakit değerlendirildi. İlçe Müftüsü Basri Bektaş'ın kısa bir konuşması ve namazın ardından yaptığı duadan sonra cami önünde bekleyen otobüse geçen Umreciler, oldukça kalabalık olan yakınları ve sevenleri tarafından tekbirlerle Samsun-Çarşamba havaalanına uğurlandılar.

Google

Ara

Bul