Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Karakestane Kaynak Suyu Depoya Bağlandı, “Su gibi aziz ol” Başkan...

Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, ilçenin su ihtiyacının karşılayacak olan ve 30 yıldır halkın özlemle beklediği içme kalitesi yüksek Karakestane kaynak suyunun belediyeye ait su deposuna bağlandığı müjdesini verdi.

Devamını oku...
 

Ayancık Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi’nin Başarılı Çalışmaları

Milli Eğitim Bakanlığı’nın organize ettiği 2009-2010 Proje Tabanlı Beceri Yarışmasına Ayancık Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri Elektrik-Elektronik ve Otomasyon alanında yapmış oldukları “AKILLI KALORİFER “ projesi ile katıldı. Sinop merkez ve ilçelerinde bulunan Mesleki Eğitim Kurumlarından öğrenci projelerinin katıldığı yarışma bu yıl oldukça çekişmeli geçti.

Son Güncelleme: Çarşamba, 31 Mart 2010 14:06 Devamını oku...
 

Ayancık’taki futbol sahası baştan aşağı yenilendi

Ayancık’taki futbol sahası, yani resmi adıyla Ayancık Gazi Stadı baştan aşağı yenilendi ve suni çimleme yapılarak modern bir futbol sahası görünümü kazandı.

Son Güncelleme: Çarşamba, 31 Mart 2010 20:09 Devamını oku...
 

Ayancık'ta "Termik Santrale Hayır" mitingi yapıldı

10.01.2010 pazar günü, Ayancık Çevre Platformu tarafından, Çaylıoğlu köyünde yapılması planlanan Termik santral için "Santrale Hayır" mitingi vardı.

Son Güncelleme: Çarşamba, 10 Mart 2010 23:15 Devamını oku...
 

2009 Yılı Hacılarından bir grup Hicaza uğurlandı

Miladi:2009/Hicrî:1430 yılı Ayancık'tan Hacca gidecek Hacı adaylarından bir grup törenle uğurlandı. Şirket kanalıyla Hacca gideceği öğrenilen hacı adaylarından, Ayancık Belediye Başkanının kardeşi Turan Ergün, eşi ve kayınvalidesi ile 6 Kasım 2009 Cuma akşamı otogarda yapılan merasimle uğurlandı.

Son Güncelleme: Çarşamba, 10 Mart 2010 23:16 Devamını oku...
 


Sayfa 46 / 46

Başlıklar

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası nedeniyle Sinop Üniversitesi Ayancık Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda, “Organ Bağışı” konulu konferans düzenlendi. Ayancık Devlet Hastanesi Başhekimi İskender Yüksel’in, Ayancık Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda verdiği Konferansa, İlçe Kaymakamımız Suat Yıldız, Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Ayancık Meslek Yüksek Okul Yrd. Doç. Dr. Mustafa Orhan ARAL, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Organ Bağışının ülkemizdeki durumu, organ bağışının ne olduğu, hangi organların canlıdan canlıya, hangilerinin kadavradan canlıya nakledilebileceği gibi konu başlıklarının bir araya geldiği konferansta, organ bağışının ne derece önemli olduğunun altı çizildi. Organ bağışının ülkemizde yüzde 3 gibi çok düşük bir oranda seyir ettiğini belirten Ayancık Devlet Hastanesi Başhekimi İskender Yüksel, organ bağışı konusunun iyi kavranması gerektiğini söyledi.

Google

Ara

Bul