Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Sinop'ta 18 yıl aradan sonra 'Hafızlık İcazet Merasimi'

Sinop’ta 18 yıl aradan sonra ilk defa, 4 ocak 2019 Cuma günü Alaadin Camii’nde 'Hafızlık İcazet Merasimi' düzenlendi. Programa Sinop Valisi Köksal Şakalar, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, 6 hafız öğreticisi, 18 hafız ve vatandaşlar katıldı. Programda konuşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen; “Allah’ın kitabını okuyanlar, namazlarını kılanlar, rızık olarak verilenlerle infak edenlerin zarar etmesi söz konusu olmaz. Kur’an-ı Kerim, dünyamızı ve ahiretimizi tanzim eden ahkamla dolduran Rabb'imize, dünya ve ahiretinin salih anahtarını Kur’an’la bize gönderen Rabb'imize sonsuz hamdüsenalar olsun" dedi.

Devamını oku...
 

Ayancık’ta hamsi şenliği düzenlendi.

Ayancık Belediye Başkanlığı tarafından Kültür ve Sosyal işler kapsamında hamsi şenliği etkinliği düzenlendi. Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen ve Ayancıklı işadamı Aslan Açıkgöz’ün de destek verdiği etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen şenlikte, yaklaşık 2,5 ton hamsi tüketildi. Kuran-ı kerim tilaveti ile başlayan etkinlikte bir konuşma yapan Ayancık Belediye Başkanı Aslan Özdemir, 30 Kasım Deniz Şehitlerini Anma günü dolayısıyla tüm şehitlere rahmet diledi. Gerçekleştirilen etkinlikle misafir etmenin, ikramda bulunmanın mutluluğunun yaşandığı bir sofra kurulduğunu söyleyen Ayancık Belediye Başkanı Aslan Özdemir, kurulan sofranın, bir hemşehri sofrası olduğunu söyledi.

Son Güncelleme: Pazartesi, 21 Ocak 2019 16:55 Devamını oku...
 

Ayancık'ta 2018 Yılı Mevlid-İ Nebi Haftası Etkinlikleri

Diyanet İşleri Başkanlığınca 2018 yılı teması “Hz. Peygamber (s.a.v) ve Gençlik” olarak belirlenen Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri Ayancık Müftülüğü tarafından çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlk olarak, resmi kurum ve kuruluşlar ile esnaflar Ayancık müftülüğünden ekipler tarafından ziyaret edilerek Mevlid-i Nebi haftası etkinliklerine davet edildi. 19.11.2018 Pazartesi günü Akşam Namazı ile Yatsı Namazı arasında Mevlid Kandili Programı icra edildi. Daha sonra 23.11.2018 Cuma günü akşam Ayancık Kültür Merkezi Salonu’nda saat 19.30’da Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi İslâm Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL tarafından “Hz. Peygamber (s.a.v) ve Gençlik” konulu konferans verildi.

Devamını oku...
 

Ateşli Silahlarla Havaya Ateş Açılmaması ile İlgili Valilik Genelgesi

Sinop Valiliği, vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içinde yaşamaları için, bayram, düğün, uğurlama, spor müsabakası gibi organizasyonlar sırasında meskûn mahallerde ateşli silahlarla havaya ateş açılmasıyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride şöyle denilmektedir:

“Vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içinde yaşamaları Devletimizin asli görev ve sorumluluklarındandır. Ülkemiz genelinde bayram, düğün, uğurlama, spor müsabakası gibi organizasyonlar sırasında meskûn mahallerde ateşli silahlarla havaya ateş açılması nedeniyle, yaralama ve ölüm olaylarının meydana geldiği görülmektedir. Bazı organizasyonlarda kamu görevlileri tarafından da ateşli silah ile havaya ateş açıldığı, havaya açılan ateş sonucu vatandaşlarımızdan yaralananların olduğuna dair sosyal medyada paylaşımların yer aldığı, basın yayın organlarında buna benzer haberlerin yayınlandığı görülmektedir.

Devamını oku...
 

İstanbul Yenikapı Sinop Tanıtım Günlerinde Ayancık Rüzgarı

İstanbul Yenikapı’da bu sene 5.’si gerçekleştirilen Sinop Tanıtım Günleri Etkinliklerinde, Ayancık Belediyesinin Ayancık Kaymakamlığı ile birlikte hazırladığı ilçe standı, gurbetteki Ayancıklı ve Sinoplu hemşerilerimiz tarafından büyük ilgi gördü. Ayancık Standı, kültürüyle, folkloruyla, yöresel lezzetleri ile Sinop'u ve Ayancık'ı Yenikapı’da en güzel şekilde temsil etti.

Sinop Dernekler Federasyonu (SİNDEF) tarafından organize edilen Sinop Tanıtım Günleri Etkinlikleri 1 Kasım 2018 Perşembe Günü başlayıp, 4 gün sürdü. Sinop Tanıtım Günlerinde dernekleriyle, hemşerileriyle bir bütün olan Ayancık, standındaki tarihi ahşap evleriyle, yöresel ikramlarıyla herkesin ilgi odağı haline geldi. Gurbetteki vatandaşlarımız kendilerini adeta Ayancık’ta, köylerinde, evlerinde hissetme fırsatı buldu. Kültürümüz en güzel şekilde yansıtılarak, şenlik havasında geçen dolu dolu bir organizasyon gerçekleştirildi.

Son Güncelleme: Pazartesi, 21 Ocak 2019 09:40 Devamını oku...
 


Sayfa 2 / 48

Başlıklar

Hohenems Belediye Başkanı Dr. Richard Amann, Belediye Başkan Yardımcısı Günter Linder, Belediye Meclis Üyesi Bernhard Amann, Türk-Avusturya Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı İrfan Sarısoy, Derneğin kurucu üyesi ve Onursal Başkanı Ali Can ve dernek üyesi Yalçın Demirtaş’ın da içinde olduğu Hohenems heyeti ilçemize geldiler.

Türk-Avusturya Sosyal Yardımlaşma Derneği Yöneticileri (TASOYAD) öncülüğünde Ayancık Belediye Başkanlığı tarafından ilçeye davet edilen Hohenems heyeti, 25.10.2013 günü ziyaretlerine başladılar. İlk olarak Ayancık Belediye Başkanlığımızı ziyaret eden heyet burada yapılan hoş sohbetden sonra Belediye Başkanımız Ayhan Ergün tarafından kendilerine hediye ve plaket takdimi oldu.

Google

Ara

Bul