Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Ayancıkta Ahşap Oyuncak Atölyesi Hizmete Açıldı

 

Sinop Üniversitesi Ayancık Meslek Yüksekokulu ile Ayancık Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen proje gereği Ayancık’ta "Ahşap Oyuncak Atölyesi" açıldı. 5 Temmuz 2019 Cuma günü yapılan açılışın kurdelesi, ilçe Kaymakamı Abdullah Seçkin Koçak, Ayancık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Recep Aykan ve Avrupalı Sinoplular Derneği (ASİDER) Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından kesildi. Keresteler birbirinden güzel ve sağlıklı oyuncaklara dönüşüyor, çünkü oyuncakların yapımı için yalnızca ahşap malzeme kullanılıyor. Atölyede marangozluktan oyuncak tasarımına kadar üretimdeki her aşama öğretiliyor. Amaç, ilçedeki istihdama katkı sağlamak. Uçak, helikopter, tren, at, çekirge, kepçe, yılan ve bisiklet gibi bir çok oyuncağın yer aldığı atölyede kursiyerler önce bilgisayar ortamında oyuncaklarını çiziyor, ardından makinelerde oyuncağa dönüştürüyorlar. Açılan kursta, hem para kazanan hem de meslek öğrenen kursiyerlerin, kurs bitiminde KOSGEP’ ten destek alarak kendi atölyelerini kurabilecekleri bildirildi.

Son Güncelleme: Çarşamba, 19 Şubat 2020 08:57 Devamını oku...
 

Ayancık'ta Mürsi için gıyabî cenaze namazı kılındı

Mısır tarihinde ilk kez demokrasiyle ve halkın seçimiyle iktidara gelen Muhammed Mursi, 2012 yılında sandıktan Cumhurbaşkanı olarak çıkmasının üstünden bir yıl geçmeden 3 Temmuz 2013’te ordu tarafından darbeyle devrilmiş, 6 yıldır da zindanda tutuluyordu. Geçtiğimiz pazartesi, çıkarıldığı mahkemenin duruşma salonunda şehit oldu.

Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için, bütün Türkiye'deki merkez camilerinde olduğu gibi 18.06.2019 Salı günü Ayancık merkez camiinde de gıyabi cenaze namazı kılındı. İlçe Müftüsü Ömer Ergül tarafından merkez camiinde öğle namazına müteakip kılınan gıyabi cenaze namazına vatandaşlar iştirak etti. Merhuma Allah rahmet eylesin.

Son Güncelleme: Cumartesi, 22 Haziran 2019 10:47 Devamını oku...
 

Yeniden yapılan Sinop Atatürk Devlet Hastanesi hizmete açıldı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, prestij sağlık yatırımlarından olan Sinop Atatürk Devlet Hastanesinin 17 Haziran 2019 Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlaması vesilesiyle kamuoyunu bilgilendirdi.

Maviş, Sağlık Bakanlığınca 70.812.980 lira ihale bedeli ile 26.08.2016 tarihinde yapımına başlanılan 9 katlı olarak inşa edilen 300 yatak kapasiteli Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Yeni hizmet binasının 40.540 m2 kapalı alanıyla 5 bloktan oluştuğunu, 290araçlık açık otoparka sahip olduğunu ifade etti. Maviş Yeni Hastanenin bünyesinde tüm klinisyen hekimlere poliklinik odası sağlayan 74 poliklinik odasının yer aldığını, 10 adet ameliyat salonunun bulunduğunu, 7 adet doğum öncesi bakım-doğum ve doğum sonrası bakım odasının yer aldığını ve doğumhane içerisinde sezaryen ameliyatları için ayrı bir ameliyat salonu oluşturulduğunu belirtti.

Son Güncelleme: Cumartesi, 22 Haziran 2019 09:02 Devamını oku...
 

Yerel seçimlerde Üç dönem AKP'de olan Ayancık Belediyesini CHP aldı

Ayancık'ta 31 mart 2019'da hayli hareketli geçen yerel seçimlerde yıllarca memurluk yaptığı belediyede CHP'den başkanlık yarışına giren Hayrettin Kaya belediye başkanlığını kazandı. Üç dönem belediye başkanlığını yürüten Akparti, Recep Ak'la yeni bir yüz ve yeni bir heyecanla başarılı bir seçim çalışması yürütmesine rağmen yılların getirdiği birtakım olumsuzluklar nedeniyle seçimi ikinci sırada bitirdi.

Ayancık Belediye Başkanlığına seçilen Hayrettin Kaya, kalabalık bir grupla belediyeye gelerek, Genel seçimlerde milletvekilliği yarışına giren Ayhan Ergün'ün ayrılmasından sonra belediye başkanlığına atanan Aslan Özdemir'den belediyeyi teslim aldı. Devir teslim töreninin ardından yaptığı konuşmada Hayrettin Kaya; yaşanabilir bir Ayancık ve çalışmaya müsait bir belediye bıraktığı için Aslan Özdemir'e teşekkür ederek, herkesin başkanı olarak koltuğa oturduğunu ve Ayancık'a güzel hizmetler yapacağını belirtti.

Son Güncelleme: Cumartesi, 22 Haziran 2019 09:05 Devamını oku...
 

Ayancık'ta Önder derneği tarafından Kitap Kahve salonu açıldı

Ayancık'ta, Ayancık ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından, Gençlik Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programının desteğiyle oluşturulan "Önder Kitap Kahve" Ak Parti Millet Vekili Dr. Nazım Maviş tarafından açıldı.

02.03.2019 günü yapılan programa Sinop Önder başkanı Osman Aksu, İl milli eğitim müdür yardımcıları Mustafa Aslan ve Davut Kaya, Sinop Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Yüksel Sandalcı, Sinop aile ve Sosyal Politikalar il müdür yardımcısı Harun Köksalan Cihannüma derneği il temsilcisi Mustafa Çilesiz, Ak parti ilçe başkanı Haluk Taşkan, Ak parti Belediye başkan adayı Recep Ak, Ayancık MYO müdürü Recep Aykan, MYO müdür yardımcısı Şemsettin Uluçam ve vatandaşlar katıldı.

Son Güncelleme: Cumartesi, 22 Haziran 2019 08:50 Devamını oku...
 


Sayfa 2 / 49

Başlıklar

AYİMMDER derneğinin organizesiyle Ayancık İmam Hatip Lisesi mezunlarını bir araya getirmeyi amaçlayan mezunlar günü toplantısı, Ramazan bayramının üçüncü günü, yani 19 Temmuz 2015 Pazar günü ikindiden sonra Ayancık İHL bahçesinde gerçekleştirildi. Toplantıya eski mezunlardan ve Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Ayancık Müftüsü Ömer Ergül, Milli Eğitim ilçe müdürü Murat Altındal, eski mezunlardan ve İstanbul Adalar müftüsü Kamil Tuncel, eski müdürlerden Hamdi Kınal, eski Ayancık Müftüsü Mehmet Karaman ile eski ve yeni birçok İmam Hatipli katıldı.

Google

Ara

Bul