Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
SeSiÖz - Anasayfa

AYÇED ( Ayancık Çerkes Derneği)nin düzenlediği şenliğin 3. yılı

e-Posta Yazdır PDF

Bu yıl 3. sü düzenlenen AYÇED ( Ayancık Çerkes Derneği) şenliği 17.08.2013 de Ayancık - Ömerdüz köyü worejtâme mevkiindeki piknik alanında yapıldı. Ayancık ilçesinde ve Ömerdüz, Büyükdüz, Armutluyazı, Gökçealan-Tavaca mahallesinde yaşayan Çerkesler ile, durumdan haberi olan başka il ve ilçelerden gelenlerin katıldığı şenlik festival havasında geçti.

Sunuculuğunu Recep Ak'ın yaptığı toplantının açılış konuşmasını dernek başkanı İlyas Özdemir yaptı ve, gelenekselleşen festivalin artık daha fazla insana hitap ettiğini ve bu ilginin karşılığını vermek için her sene daha organize olunması gerektiğini söyledi. Çerkes halkının yaşadığı her yerde birliğe ihtiyacı olduğunu vurgulayan Özdemir, Ayancık Çerkeslerinin de bu konuda çaba gösterdiğini dile getirdi.

Festivale Samsun Kafkas Derneği folklor ekibi ve Azerbeycan halk dansları ekibi oyunlarını gösterdiler. cherkessia.net yazarı ve çerkes şarkıları yorumcusu Kube Nurhan Fidan da çerkesce şarkılarla ortama renk kattı.

Şenliğe katılan Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün'e Azerbaycan folklor ekibinin yöneticisi tarafından bir hediye takdim edildi.

Gelen misafirlere etli pilav tatlı ve ayrandan müteşekkil yemek verildi. Daha sonra dağıtılan numaralara çekiliş yapıldı. Çıkan numaralara LCD televizyon, cep telefonu, uyku seti gibi hediyeler dağıtıldı. Sonunda da ortaya bir koç getirilerek açık arttırmayla satıldı ve geliri derneğe bağışlandı.

Şenlikle ilgili video görüntüsünü aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz:

1. Video -çerkez oyunu

2. Video Çerkezce şarkı

Son Güncelleme: Perşembe, 22 Ağustos 2013 13:50