Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
SeSiÖz - Anasayfa

Ayancık’tan Umre'ye giden 54 kişi için uğurlama merasimi yapıldı

e-Posta Yazdır PDF

13 Şubat 2014 perşembe akşamı yatsı namazını müteakip merkez camiinde umreye gidecek olanlar için özel bir proğram icra edildi. Kur'an Kursu öğreticisi Ayşe Kumandaş'ın görevli olarak katıldığı 54 kişilik çoğunluğu bayan olan umreciler, yakınlarıyla birlikte yatsı vaktinde merkez camiini doldurdu. Yatsı namazından önce yasin-tebareke okundu. Yatsı namazından sonra da, önce İlçe Müftü Vekili vaiz Furkan Avcı tarafından umrede yapılacaklar ile ilgili kısa bir bilgi verildi. Umrecilerin Samsun-Çarşamba havaalanından hareket edeceğini, havaalanında ihrama girilmesi gerektiğini, çünkü önce Mekke'ye gidileceğini ve yapılacaklardan bahsetti. Daha sonra Mustafa Şahin, Fikret Yaman, Cemalettin Açıkgöz, Murat Demir ve Mahmut Salı'dan oluşan Ayancık Müftülüğü İlahi grubu birbirinden güzel umre ve hac ilahilerini seslendirdi. Yaklaşık bir saat süren proğramdan sonra umrecilere cemaate katılanlar tarafından tek tek hayırlı yolculuk dileklerinde bulunuldu.

Daha sonra umreciler cuma sabahı saat 07'de Ayancıktan ve saat 14,30'da da Çarşamba havaalanından Cidde'ye hareket ettiler. Umrecilerin 28 şubatta dönecekleri bildirildi.

Bu arada İlçe Müftüsü Basri Bektaş'ın da İstanbul'dan bir kafilenin başında görevli olarak eşiyle birlikte 8 şubatta umreye gittiği ve 16 şubatta döneceği bildirildi.

Umre ilahisi videosunu şu linkten dinleyebilirsiniz >>>

Son Güncelleme: Cuma, 14 Şubat 2014 16:54