Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
SeSiÖz - Anasayfa

Soma'daki maden faciasında ölen Ayancık'lılar

e-Posta Yazdır PDF

13 Mayıs 2014 Salı günü saat 15.30'da Manisa ili Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında 301 kişi hayatını kaybetti. Faciada hayatını kaybedenlerden bir kısmının Ayancıklı işçilerden olduğu öğrenildi.

Ölen Ayancık'lılar: Çamyayla köyünden Kader Yıldırım (34), Fındıklı Köyünden Ali Yüksel (38), Söküçayırı Köyünden Yıldırım Güney (37), Çaybaşı köyünden Cemal Yıldız (19), Sulusökü köyünden Mehmet Şentürk (39), Fındıklı Köyünden Tolga Özcan'ın (23) olduğu açıklandı. Faciada hayatlarını kaybeden kazazedelerin naaşlarının Soma’daki yeni açılan mezarlıkda toprağa verildiği bildirildi.

Soma maden ocağında hükmen şehid olan 301 kişi için 15 Mayıs 2014 Perşembe akşamı Ayancık köprübaşı camiinde bir mevlid proğramı düzenlendi. Proğram, vaiz Furkan Avcı'nın konuşmasıyla başladı, merkez din görevlilerinin Kur'anı Kerim, mevlid ve ilahilerinin ardından Müftü Basri Bektaşın duasıyla sona erdi.

Ayrıca, 16.05.2014 Cuma günü, Soma'da maden ocağında meydana gelen olay sonucunda şehit olan madencilerin ruhlarına ithafen Ayancık Çayiçi mahallesi Camiinde Bayan Kuran kurslarında bulunan öğrenciler ve hanım cemaatin katılımıyla bir hatim programı düzenlendi ve dualar edildi..

Daha sonraki günlerde 25.05.2014 te Sinop milletvekili Mehmet Ersoy, İlçe Kaymakamı Suat Yıldız ve İlçe Belediye Başkanı Ayhan Ergün'le birlikte bir grup heyetle Soma'ya giderek şehit yakınlarına taziyede bulundular ve Ayancık'lı madencilerin kabirlerini ziyaret edip dua ettiler.

Son Güncelleme: Pazar, 01 Haziran 2014 09:08