Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
SeSiÖz - Anasayfa

İsrail’in Gazze’ye saldırıları Sinop'ta protesto edildi

e-Posta Yazdır PDF

Sinop'ta 18 Temmuz 2014 günü, bazı sivil toplum kuruluşunun organizasyonuyla toplanan yüzlerce kişi, İsrail’in Gazze’ye saldırılarını yürüyüşle protesto etti. Eylem sırasında İsrail bayrakları yakıldı.

Sinop'ta İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsanı Yardım Vakfı, Memur-Sen, Sinop İmam Hatipliler Derneği (SİMDER) ve İlim Yayma Cemiyeti ile bir çok sivil toplum kuruluşunun organizasyonuyla toplanan yüzlerce vatandaş, İsrail’in Gazze’ye saldırılarını bir yürüyüşle protesto ederek kınadı. Yürüyüşe il ve ilçelerden katılan çok sayıda Sinoplu, önce eski otogar alanında toplandı.

Yürüyüşe il ve ilçelerden katılan çok sayıda Sinoplu, önce eski otogar alanında toplandı. Grup daha sonra sloganlar atarak Sakarya Caddesi ve Atatürk Caddesi'ni takip ederek Uğur Mumcu Meydanı'na kadar yürüdü. Grubun öfkesi alana geldiğinde daha da arttı. Öfkeli kalabalık İsrail ve destekçilerine uzun süre lanet yağdırdı. Kalabalık, "Katil İsrail hesap verecek", "Kahrolsun İsrail, Filistin'e özgürlük", "Hamas'a selam, direnişe devam", "Filistin halkı yalnız değildir" ve "Müslüman uyuma kardeşine sahip çık" gibi sloganlar atarak tekbir getirdi. Kalabalık basın açıklaması sırasında İsrail bayrağını yaktı.

Son Güncelleme: Cumartesi, 02 Ağustos 2014 17:50