Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
SeSiÖz - Anasayfa Ayancık'lı Meşhurlar Prof.Dr. Azmi Hamzaoğlu

Prof.Dr. Azmi Hamzaoğlu

e-Posta Yazdır PDF

Prof.Dr. Azmi Hamzaoğlu

11 Şubat 1956'da Sinop Ayancık'ta doğdu. İlk ve orta okulu Sinop'ta bitirdi. 1973 yılında Kabataş Erkek Lisesi'nden birincilikle mezun oldu. 1979'da İstanbul Tıp Fakültesi'ni bitirdi. 1983'te İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nde uzman oldu, 1983-85 yılları arasında İstinye Devlet Hastanesi'nde mecburi hizmetini yaptı.

Bu esnada İstinye Devlet Hastanesi'nin Ortopedi Servisi'ni kurdu. 1985-87 yılları arasında askerliğini yaptı. 87'de tekrar İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'ne döndü.

1989'da Doçent. 1996'da profesör oldu. Doçent olduktan hemen sonra ABD'ye çalışmaya gitti. Bir yıl Amerika'da kaldı. Amerika dönüşü Türkiye'de bir yıl kaldıktan sonra Japonya'ya gitti. Omurga cerrahisi konusunda üç ay orada çalıştı, 1991 yılından itibaren tümüyle omurga cerrahisine yoğunlaştı.

Son 6-7 yıldır dünyada omurga cerrahisi uygulayan en önemli hastanelerden Florance Nightingale'de görev yapıyor. Türkiye'de ilk defa Omurga Cerrahisi Merkezi'ni kurdu. Prof. Azmi Hamzaoğlu, Türkiye Omurga Cerrahisi Derneği'nin de başkanlığını yürütüyor.

Prof. Azmi Hamzaoğlu'nun çok sayıda yurtiçi ve dışı yayınlar, poster ve bildirileri vardır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

** ** **

Hakkında yazılanlar:

http://azmihamzaoglu.blogspot.com/

 

Son Güncelleme: Perşembe, 15 Ağustos 2019 08:56