Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
e-Posta Yazdır PDF

Harika '57'ler!

Talay Erker ( 18/06/2004) Vatan Gazetesi

Bakınız; bir gazetede "bit" kadar yer almış bir haber: "Almanya'nın Stuttgart kenti yakınlarındaki Wiernsheim'da bu yıl yirmincisi düzenlenen Uluslararası A Gençler Turnuvası'nı, AYANCIK kazandı..."

Ayancık, biliyorsunuz Sinop'un 10 bin nüfuslu şirin bir kasabası. Ayancık Belediyesi'nin yardımıyla taa Almanya'daki bir uluslararası turnuvaya katılmış, şampiyon olmuşlardı.

Araştırdık, Ayancıklı gençler bu turnuvada 7 maç oynamış, 6'sını kazanmış, birinde berabere kalmıştı. Dahası... Saha içindeki davranışı ile "en centilmen takım" seçilmişti. Dahası 7 maçta 18 gol atıp hiç gol yemeyen bu küçük kasabamızdan Engin Demir adındaki evladımız da sakatlığı nedeniyle finalde oynamamasına rağmen 8 golle "gol krallığını" kazanmıştı.

Ayancıklı gençlerimizin bu "olağanüstü başarısı" aklımıza getirdi; G.Saray ve milli takımımızın iki değerli futbolcusu K.Hakan ve Volkan da vilayetleri Sinop'un trafik numarası "57" ile oynayan AYANCIKLILARDI. Yoksa "toprak-tohum" meselesi mi?

Yoksa AYANCIK, kenarda-köşede kalmış küçük ama verimli bir "futbolcu tarlası mı?" Helal olsun size Ayancıklı gençler. Yürekten kutluyoruz!..

 

Son Güncelleme: Salı, 13 Kasım 2012 22:36