Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
SeSiÖz - Anasayfa Ayancık'tan Haberler Ayancık'ta kimsesizlere barınma evi açıldı

Ayancık'ta kimsesizlere barınma evi açıldı

e-Posta Yazdır PDF

Ayancık'ta belediye tarafından yapılan 'Kimsesizler Evi' kapılarını kimsesiz ve evsiz vatandaşlara açtı. Barınma evinde, özellikle soğuk kış gönlerinde sokaklarda yaşayan ve akli dengesi yerinde olmayan vatandaşlar ile şiddete maruz kalan bayanlar kalabilecek.

Çalışma hakkında bilgi veren Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, barınma evinde barınacak vatandaşlara her türlü imkanın sunulduğunu söyledi. Barınma evinde misafir edilecek vatandaşların yeme içme ihtiyaçlarının da belediye tarafından karşılanacağını dile getiren Ayhan Ergün, "Ayancık ilçemizde özellikle kış aylarında barınma sorunu yaşayan kimsesizlere yönelik, programımızda yer alan barınma evi çalışmalarını kısmen tamamladık.

 

Şu anda ilçemizde dört adet sokakta yaşayan kimsesiz ve akli dengesi yerinde olmayan vatandaşlarımız için başlattığımız inşaat çalışması bitti. Aciliyet arz ettiği için ilk etapta 4 odamızı faaliyete soktuk. Hedefimiz burayı 8 odalı bir komplekse dönüştürmek. Banyosu bulunan, her odasında tuvaleti olan kimsesizler barınma evi Sinop'ta da bir ilk" dedi. Belediye Başkanı Ayhan Ergün, 30 bin TL'ye mal olan barınma evinde şiddete maruz kalan bayanların da misafir edileceğini sözlerine ekledi.

Son Güncelleme: Cuma, 04 Mart 2011 12:35