Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
SeSiÖz - Anasayfa Ayancık'tan Haberler Dursun Ali Erzincanlı 6 yıl aradan sonra ikinci kez Ayancık'taydı

Dursun Ali Erzincanlı 6 yıl aradan sonra ikinci kez Ayancık'taydı

e-Posta Yazdır PDF

22.03.2011 salı akşamı Ayancık DİBA-Eğitim Yardımlaşma Dayanışma Araştırma ve Kültür Derneği tarafından AKM (Ayancık Kültür Merkezi)nde bir konferans ve şiir dinletisi düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Erzincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Mehmet GAYRETLİ katılırken, şiir dinletisine ise özgün şiir ve sunumuyla bir çığır açmış olan Dursun Ali ERZİNCANLI katıldı.

Dursun Ali ERZİNCANLI daha önce 2005 yılında geldiği Ayancık'ta Açelya salonundaki bir proğrama katılmıştı. Bu ikinci gelişinde de AKM'de sevenleriyle buluştu.

 

Diba-Der'e teşekkür ederek sözlerine başlayan Erzincanlı, "sizlere sevgili Peygamberimiz Efendimiz'in şerefli hayatından bazı tabloları şiirin diliyle takdim etmeye çalışacağım" diyerek yeni şiirlerinden okudu.

Proğrama Sinop ve Türkeli'den de katılımların olması nedeniyle tamamen dolan salonda birçok kişi ayakta izledi, salona girme imkanı bulamayan bir çoğu da dışarıda kaldı. Hem konferans hem şiir dinletisi olmasından dolayı zamanın uzamasından sıkılanlar olduysada ERZİNCANLI'nın şiirleri ilgiyle ve heyecanla dinlendi.

Son Güncelleme: Perşembe, 24 Mart 2011 16:47