Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
SeSiÖz - Anasayfa Ayancık'tan Haberler 166. yılında Polis şehitleri için mevlid okundu

166. yılında Polis şehitleri için mevlid okundu

e-Posta Yazdır PDF

07 Nisan 2011 akşamı Köprübaşı yeni camide, Türk polis teşkilatının kuruluşunun 166. yıl dönümü vesilesiyle polis camiasında şehit düşen emniyet mensuplarımız için mevlid okundu. Mevlide halkın yanısıra Ayancık'taki Emniyet görevlileri de katıldı. Köprübaşı camiinde akşam namazı ile yatsı namazı arasında icra edilen mevlidi, Ayancık merkezde görev yapan görevlilerden Fikret Yaman, Seyfi Öztürk, Halil İbrahim Yaman, Mustafa Şahin ve Yahya Avcı'dan oluşan seçkin din görevlileri okudu.

Mevlide başlarken Köprübaşı camii İmam Hatibi Fikret Yaman tarafından günün mana ve önemiyle ilgili kısa bir konuşma yapıldı. Konuşmasında Fikret Yaman kısaca şöyle dedi: "Millet olarak güvenli ellere teslimiyetin rahatlığı ile gece ve gündüz huzur içinde isek bunu emniyet teşkilatının sevgi dolu, güler yüzlü, özveriyle hizmet eden polislerimize borçluyuz.

 

Polisimizin de insan olduğu, onun da bir aile hayatı olduğu düşünülecek olursa, huzuru sağlamak adına herşeyden fedakârlık yapan bu güzel insanları alkışlamak gerekir diye düşünüyorum. Bu vesileyle şehit polislerimizi rahmetle anıyoruz."

Arada ruhu okşayan güzel ilahilerin de koroyla okunduğu mevlid proğramı Halil İbrahim Yaman'ın yaptığı dua ile sona erdi. Namazdan sonra cami cemaati mevlide iştirak eden emniyet görevlilerini tebrik ederek dua ettiler.

Son Güncelleme: Perşembe, 07 Nisan 2011 22:11