Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
SeSiÖz - Anasayfa Ayancık'tan Haberler Ayancık'lı genç Ömercan, darbeciler tarafından şehit edildi

Ayancık'lı genç Ömercan, darbeciler tarafından şehit edildi

e-Posta Yazdır PDF

15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Ayancık Büyükdüz köyünden Fahrettin oğlu Ömercan Açıkgöz'ün Ankara Beştepe'de şehid olduğu açıklandı. Darbe girişimi olduğu akşam, Cumhurbaşkanının meydanlara daveti üzerine, TOBB Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okuyan ve okulu da oraya yakın olan 21 yaşındaki Ömercan'ın arkadaşlarıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı külliyesi etrafında toplandığı, burada helikopter ve uçaklardan atılan mermi ve bombalar neticesi şehit düştüğü belirtildi.

O akşam, baba Fahrettin Açıkgöz'ün oğlunu aradığı ve; "Biz sokağa çıkacağız ama siz çıkmayın dikkatli olun, dediği, Ömercan'ın da; "Baba memleket elden gidiyor, evde durulur mu?" diyerek dört arkadaşıyla birlikte meydana çıktığı açıklandı. Kaderin tecellisi diğerleri çeşitli yerlerinden yaralanmış, o şehit düşmüştü.

17 Temmuz 2017 pazar günü cenazesi Ayancık'a getirildi. Öğle namazını müteakip Merkez camiinde kılınan cenaze namazından sonra Büyükdüz'deki Kıran mezarlığında çok kalabalık bir cemaatle toprağa verildi. Cenazeye Sinop AkParti milletvekili Nazım Maviş, Yeni Sinop Valisi Kemal Cirit ve beraberindekiler de katıldı... Ankara'dan öğrenci arkadaşları da gelmişlerdi...

Son Güncelleme: Pazar, 07 Ağustos 2016 13:19