Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Kapalı Spor Salonu ve Yeni Halı Saha yakında Hizmete girecek

Kapalı Spor Salonu ve Yeni Halı Saha yakında Hizmete girecek

Ayancık’ta 2006 yılında temelleri atılan olimpik ölçülerde ki kapalı spor salonu açılışa gün sayıyor. Ayancık, yakında ulusal spor karşılaşmalarının yapılabileceği, konser ve bir çok etkinliğin düzenlenebileceği modern bir komplekse kavuşuyor.

Önümüzdeki günlerde açılacak olan tesis toplamda 1.5 milyon TL’ye mal olacak. Peyzaj düzenlemeleri tamamlanmak üzere olan kapalı spor salonunun temelleri 2006’nın yazında atılmıştı. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve Ayancık Belediyesi’nin işbirliğinde başlatılan proje tamamlanmak üzere.

Çalışma hakkında bilgi veren Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, şu anda iç ve dış tüm eksiklikleri giderilmiş olan kapalı spor salonunun, son olarak zemin döşemesinin de tamamlandığını söyledi. Ergün, “Spor salonumuz tüm aksamlarıyla artık gençlerimizin hizmetine gireceği günü bekliyor. Şu aşamada sadece çevre düzenlemeleriyle ilgili eksiklikleri var. Çevre duvarları, koruma duvarları ve peyzaj düzenlemeleriyle ilgili çalışmalarda bir kaç güne kadar tamamlanmış olacak ve ümit ediyorum ki milletvekillerimiz, valimiz, sayın bakanımızın da katılımıyla çok güzel bir açılış yapacağız. Tabi ki buna ilave olarak sahamızı da katarak güzel bir açılış programı düşünüyoruz. Gençlerimizin her türlü sosyal aktiviteyi gerçekleştirebileceği, sporsal faaliyetleri gerçekleştirebileceği, halkımızın da değişik toplantılar yapabileceği, konserlerin yapılabileceği güzel bir salona kavuşulmuş oldu. Şimdiden Ayancık halkına hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

Ayrıca, Ayancık Cevizli Mahallesi’nde, Kapalı spor salonu yanında ilçe belediyesi ile İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğinde yapımına başlanan Halı saha çalışmaları da büyük oranda tamamlandı.

Gençler ve çocuklar için yapılan semt sahası ile ilçe yeni bir spor alanına kavuşmuş oldu. Cevizli Mahallesi’nde yaşayan gençlerin Gazi Stadyumu’na uzaklığı da göz önüne alınarak planlanan semt sahası; ilçe sporuna önemli bir katkıda bulunacak. Bu konuda bilgi veren Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün: “Işıklandırılması, aydınlatması ve çevre düzenlemeleriyle birlikte hemen kapalı spor salonumuzun yanında planlamış olduğumuz, gençlerimizin ve çocuklarımızın hizmetine sunulacak olan bu sahamız da şimdiden ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu. (Kaynak: http://www.ayancik.bel.tr)

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments