Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Karakestane Kaynak Suyu Depoya Bağlandı, “Su gibi aziz ol” Başkan...

Karakestane Kaynak Suyu Depoya Bağlandı, “Su gibi aziz ol” Başkan…

Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, ilçenin su ihtiyacının karşılayacak olan ve 30 yıldır halkın özlemle beklediği içme kalitesi yüksek Karakestane kaynak suyunun belediyeye ait su deposuna bağlandığı müjdesini verdi.

Aynan Ergün şöyle konuştu, “Proje ve yatırım çalışmaları 3 yıldır devam eden Karakestane Kaynak suyunun Belediyenin yoğun çalışmaları sonucu 13 kilometre mesafeden nihayet Aşağıköy’de bulunan belediyemize ait su deposuna bağlantı ve vanalarının bağlandığını tüm halkımıza memnuniyetle müjdeliyoruz. Bir süre daha kontrol ve test çalışmaları devam edecek olan bu suyumuzun ilçemiz halkının hizmetine sunmaktan büyük sevinç duyuyoruz.

Bu vesileyle, Karakestane köyündeki Kaynak Suyunun İlçemize kazandırılmasında büyük emek ve katkıları bulunan; Karakestane Köyü Muhtarı Sefer GÜRLEYEN ve İhtiyar Heyetine, Babaçay Köyü Muhtarı Muhammet ŞEN ve İhtiyar Heyetine, Tevfikiye köyü Muhtarı Muzaffer Akın ve ihtiyar Heyetine, Aşağıköy Muhtarı Cemil YILMAZ ve İhtiyar Heyeti ile Güzergahta bulunan özel mülk sahiplerinin gösterdiği yardım ve anlayışa, D.S.İ Genel Müdürümüz Haydar Koçer’e, DSİ 7. Bölge Müdürü Ömer Faruk YİĞİTSOY ‘a DSİ Sinop 74. Şube Müdürü Kadir ÖZKAN ‘a, iş makinası ekipmanları ile sağladığı katkıdan dolayı, İlk Elektrik Enerji A.Ş. ile Yirmibeşoğlu Mehmet ÇETİN’e, çelik borularımızın kaynak işlerini üstlenen ve özverili bir çalışma gösteren Fazlı Çaylı ve çalışanlarına, bölge Sakinlerine ve Çalışmalarda gösterdikleri emekten dolayı belediye personeli ve diğer çalışanlara ilçe halkım adına en içten teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.                                                               (Kaynak:http://www.ayancik.bel.tr)

Biz de sana teşekkür ederiz sayın belediye başkanı. Halkımız susadığı zaman kendisine su getiren birine karşı “Su gibi aziz ol” tabirini kullanır. Biz de bu sözü hak ettiğinize inanıyoruz. 8 nisanda suyu içtiğimizde gerçekten bariz bir fark olduğunu gördük. Sanki musluklarımızdan zemzem suyu akmış gibi oldu. Sağolun başkanım, Allah su gibi aziz eylesin…

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments