Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Köylerimiz Köylerimiz Köseyakası Köyü

Köseyakası Köyü

Yeniden Yapılan Köseyakası Camii İbadete Açıldı

Ayancık’ın Köseyakası Köyü Camii 25 Eylül 2005 Pazar günü yapılan törenle ibadete açıldı.

Harabe haline gelen 35 senelik ahşap duvar yapılı cami, köylülerin gayretleriyle betonarme olarak yeniden inşa edildi. Cami inşaatıyla ilgilenenlerin verdiği bilgiye göre, şimdiye kadar 30 milyar liralık harcama yapılmış ve 4 milyar civarında da borçları olduğu bildirildi.

Cami açılışına İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün ve civar köylerden gelenlerle birlikte kadın-erkek kalabalık bir cemaat katıldı. Açılış kurdelesini Belediye Başkanıyla birlikte kesen İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş; “Beş vakit namazla birlikte cumalarda, cenazelerde, bayramlarda, kandillerde ve çocuklarımızı okutmak için bu camilere ihtiyaç var. Allah Razı olsun sizler buranın yapılması mücadelesini verdiniz, güzel bir ibadethane yaptınız, bize de burayı açmak düştü.” diyerek kısa bir konuşma yaptı.

Tekbirlerle, ilahiler, aşrı şerifler ve dualarla açılan camide öğle namazı kılındıktan sonra gelen misafirlere ayran ve pide ikram edildi.

Önceki İçerikKurt Köyü
Sonraki İçerikKozsökü Köyü
SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments