Perşembe, Eylül 23, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Köprübaşı camiinin halıları yenilenerek değiştirildi

Köprübaşı camiinin halıları yenilenerek değiştirildi

Ayancık Köprübaşı camiinin halıları Müftülük ve cami görevlilerinin girişimiyle yenilenerek değiştirildi. (04.05.2021). Caminin yeniden yapılarak açıldığı 1996 yılından itibaren 25 yıldır serili olan eski halılar, Cami cemaati ve Caminin din görevlileri tarafından oluşturulan temsil heyetinin girişimi ve Müftülüğün öncülüğünde, cami derneğinin de müsaadesi alınarak tamamen değiştirildi. Yer yer dökülmeye başlamış olan eski halılar toparlanarak yan tarafa alındı ve Manisa – Demirci’den getirtilen turkuaz renkli halılar esnafın da yardımıyla camiye çıkarılarak boydanboya serildi.

Köprübaşı Camii Din görevlisi Mustafa Şahin yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi ve şöyle dedi: “Günlerdir hesap edip duruyorduk. Manisa Demirci’den gelen Özkul Halı temsilcilerine durumu anlattık, böyle böyle olacak diye. Biz 180’e malolur diye zannediyorduk, fakat euro yükselince fiyat da yükseldi. 223 bin liraya maloldu. Biz de olmuşken birinci kalite olsun, iyi olsun dedik. Düşük modelleri de vardı ama bu bir kere oluyor. Liste yaptık, getireni yazıyoruz. Beş taksit yaptırdık. Ayda 40 olarak ödeyeceğiz inşallah. Allah kapılar açar. Sizler de çevrenizden böyle yardım yapmak isteyen olursa yönlendirirseniz, damlaya damlaya göl olur. Rabbim mahcup etmesin.”

Bizler de camiyi güzelleştiren bu müteşebbislere, emek verenlere teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments