Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Köylerdeki işsiz gençlere iş imkanı için güzel bir proje

Köylerdeki işsiz gençlere iş imkanı için güzel bir proje

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında, Ayancık Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ile Çalışma ve İş Kurumu Sinop İl Müdürlüğü işbirliğinde çalıştırılacak 204 kişinin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında, Çalışma ve İş Kurumu Sinop İl Müdürlüğü ile Ayancık Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği işbirliğinde “Merkez ve Köylerin Kamusal Altyapısının Düzenlenmesi” projesine 322 kişi başvuru yapmıştır. Başvuru yapanlar arasında toplam 204 kişi asil olarak noter tarafından 14.09.2012 tarihinde Ayancık Kültür Merkezi Salonu’nda çekilen kura sonucu belirlenmiştir.

Alınan işçiler 20.09.2012 tarihinde program kapsamında çalışmaya başladı. Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında işe alınan işçilerin 9 ay boyunca sigorta primleri ödenip, asgari ücret üzerinden maaşları ödenecektir.

http://www.ayancik.gov.tr

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments