Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Manisa yakınlarındaki kazada ölen Ayancık'lı Avukat toprağa verildi

Manisa yakınlarındaki kazada ölen Ayancık’lı Avukat toprağa verildi

Ayancık’ın tanınmış ailelerinden, namı diğer Osmançavuşların Lütfi YÜKSEL’in torunu, Özay-Asuman YÜKSEL çiftinin kızları Miray YÜKSEL Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde meydana gelen kazada nişanlısı ile birlikte hayatını kaybetti.

İzmir yönünden İstanbul yönüne gitmekte olan 34 DY 6836 plakalı Hüsamettin Fırtına (65) yönetimindeki özel otomobil Kırkağaç ilçesi Gelenbe beldesi Çobanlar köyü mevkiinde direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yolun yaklaşık 5 metre altındaki kavun tarlasına takla atarak kaza yaptı. Kazada sürücü Hüsamettin Fırtına’nın oğlu Mustafa Ali Fırtına (31) olay yerinde hayatını kaybedeken ağır yaralı olarak Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılan Hüsamettin Fırtına (65) eşi Yıldız Fırtına(53) ve 24 Eylülde düğünleri yapılacak olan gelinleri Avukat Miray Yüksel (25) yapılan tüm müdahaleler rağmen kurtarılamadı.

İstanbul Barosuna kayıtlı genç avukatın cenazesi 16 Ağustos 2011 salı günü cumhuriyet meydanındaki evleri önünde yapılan duadan sonra merkez camiine kaldırıldı. Burada kılınan öğle namazından sonra Tevfikiye köyündeki aile mezarlığında toprağa verildi. Cenaze törenine Ayancık Kaymakamı Suat Yıldız, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Ayancık Emniyet Müdürü Yüksel Ateşoğlu ve kalabalık bir cemaat katıldı.

Kazada ölen Mustafa Ali Fırtına ile Miray Yüksel’in 24 Eylül’deki düğün için hazırlandıkları ve akrabalarına davetiye dağıttıkları belirtildi. Öte yandan aynı saatlerde Fırtına ailesinin üç ferdinin cenazelerinin de Aydın’ın Çine ilçesinde toprağa verildiği öğrenildi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments