Perşembe, Ağustos 5, 2021

Mehmet ÜNLÜ

Mehmet ÜNLÜ

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Kurucu Üyelerinden.

1952′ yılında Ayancık’da doğan Mehmet Ünlü, yaşamının büyük bir bölümünü adadığı gazetecilik mesleğine 1966 yılında Ankara’da başladı. İlk olarak Ankara Adalet gazetesinde görev yapan Ünlü, meslek yaşamına Alo Foto Basın Ajansı’nda devam etti.

1969 yılında Anadolu Ajansı (AA) Fotoğraf Servisinde geçen Ünlü, 1981’de Servis Şefi, 1991 yılında da AA Fotoğraf Haberler Müdürü oldu. 30 yıla yakın aktif meslek yaşamına 2001’de emekli olarak nokta koydu.

Çok değerli katkılarda bulunduğu AA Fotoğraf Haberleri Müdürü olarak emekliye ayrılan Ünlü, aktif meslek yaşamında toplam 70 ülkede görev yaptı. Her zaman yeniliklerden yana olan Ünlü, ulusal ve uluslararası haber ajanslarında incelemelerde bulundu. Edindiği tecrübeler ve vizyon sahibi kişiliğiyle teknolojik gelişmeleri yakından izleyen Mehmet Ünlü, fotoğraf alanındaki teknik gelişmelere paralel olarak AA’da dijital teknolojiye geçiş sürecini organize etti ve başlattı. Meslek yaşamını alanındaki dernek faaliyetlerine katılarak sürdüren Ünlü, Ankara Gazeteciler Cemiyeti, Parlemanto Muhabirleri Derneği ve Türkiye Gazeteciler Sendikası üyeliğinde bulundu.

Mehmet Ünlü evli, Onur ve İrem isminde 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: http://www.fmd.org.tr/default.asp?page=22

Önceki İçerikAydın Başar
Sonraki İçerikCafer Yüksel
SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments