Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ömerdüz köyünde Hıdırellez günü şenlikli geçti

Ömerdüz köyünde Hıdırellez günü şenlikli geçti

6 Mayıs 2012 günü Ömerdüz köyünde Hıdırellez şenliği vardı. Öğle namazından önce köyün Kapandibi Camiinde toplanan cemaat, burada okunan Kur’anı Kerimi dinleyerek geçmişlerine dua ettiler. Camiden çıktıktan sonra Worejtâme denilen hıdırellez alanına gelen vatandaşlar, uzaktan gelen misafirlerle birlikte kalabalaık bir görüntü oluşturdular.

Hıdırellez şenliğine AkParti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, il başkanı Cengiz Tokmak, ilçe başkanı Bayram Ali Kalafat, Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Ayancık Kaymakamı Suat Yıldız ve Jandarma komutanı da iştirak etti. Ömerdüz köyü muhtarı Şemsettin Şeker’in organizesinde, gelenlere keşkek ve tatlı ikram edildi. Yeşili bol, temiz ve güzel bir havada gerçekleşen şenlikte müzik dinlendi, biraz çerkez oyunu oynandı ve insanlar birbileriyle sohbet etme imkânı buldular.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments