Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ömerdüzdeki şenliği Yalova Kafkas ekibi renklendirdi

Ömerdüzdeki şenliği Yalova Kafkas ekibi renklendirdi

Ayancık Çerkes Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından 15 Temmuz 2012 pazar günü Ömerdüz Köyü “worejtâme” mevkiinde, güzel bir yaz gününde ve yemyeşil bir mekanda bir şenlik düzenlendi. Şenliğe Sinoptan, Türkeli’den, Helaldı’dan, Tavaca, Armutluyazı, Büyükdüz, Ömerdüz köylerinden, Ayancık ilçe merkezinden ve çeşitli il ve ilçelerden sırf bugün için gelen çok sayıda çerkes asıllı vatandaş katılarak bir araya geldi.

Bu arada Yalova’dan bir otobüsle gelerek şenliğe katılan Yalova-Çiftlikköy ilçesi Kafkas ekibi birbirinden güzel gösteriler sundu. Erhan ÇELEM’in sunuculuğunda gerçekleşen proğramda gelen misafirlere ekmekarası ve ayran ikram edildi.

Daha sonra, dernek yararına ortaya getirilen bir koç, açık arttırmayla satıldı. Yine dernek yararına bilet satılarak çekiliş yapıldı. Çeşitli hediyelerle birlikte en büyük hediye olarak Plazma TV çekilişte çıkan numaraya verildi. Dernek yönetimi tarafından derneğe önemli katkıları olan kişilere plaket verildi. Geç vakitlere kadar gelen misafirler hem eğlendiler, hemde birbirleriyle hasret giderdiler.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments