Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Ayancık'tan Portreler Prof.Dr. Azmi Hamzaoğlu

Prof.Dr. Azmi Hamzaoğlu

Prof.Dr. Azmi Hamzaoğlu

11 Şubat 1956’da Sinop Ayancık’ta doğdu. İlk ve orta okulu Sinop’ta bitirdi. 1973 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden birincilikle mezun oldu. 1979’da İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1983’te İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde uzman oldu, 1983-85 yılları arasında İstinye Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini yaptı.

Bu esnada İstinye Devlet Hastanesi’nin Ortopedi Servisi’ni kurdu. 1985-87 yılları arasında askerliğini yaptı. 87’de tekrar İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’ne döndü.

1989’da Doçent. 1996’da profesör oldu. Doçent olduktan hemen sonra ABD’ye çalışmaya gitti. Bir yıl Amerika’da kaldı. Amerika dönüşü Türkiye’de bir yıl kaldıktan sonra Japonya’ya gitti. Omurga cerrahisi konusunda üç ay orada çalıştı, 1991 yılından itibaren tümüyle omurga cerrahisine yoğunlaştı.

Son 6-7 yıldır dünyada omurga cerrahisi uygulayan en önemli hastanelerden Florance Nightingale’de görev yapıyor. Türkiye’de ilk defa Omurga Cerrahisi Merkezi’ni kurdu. Prof. Azmi Hamzaoğlu, Türkiye Omurga Cerrahisi Derneği’nin de başkanlığını yürütüyor.

Prof. Azmi Hamzaoğlu’nun çok sayıda yurtiçi ve dışı yayınlar, poster ve bildirileri vardır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Önceki İçerikProf.Dr. Sedat Demircan
Sonraki İçerikNeşe Sarısoy Karatay
SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments