Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Ayancık'tan Portreler Prof.Dr. Sedat Demircan

Prof.Dr. Sedat Demircan

Prof.Dr. Sedat DEMİRCAN

1962 Yılında Sinop ilinin Ayancık ilçesinde doğdu. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 19.08.1985 tarihinde Bilecik ili Bozüyük ilçesi Cihangazi Sağlık Ocağında göreve başladı. 1986-1988 yılları arasında Ankara 1 no’lu Verem Savaş Dispanseri’nde Çalıştı. 1988-1992 yılları arasında Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Göğüs Cerrahisi Asistanlığı, Uzmanlık ve Başasistanlık görevlerinde bulundu. 1996-1999 yılları arasında Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcılığı görevinde bulundu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı’nda 1999 yılında yardımcı doçent, 2000 yılında doçent oldu. 2002 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeliğine ve Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığına Atandı. Evli ve iki çocuk babası.

http://www.med.gazi.edu.tr/akademik/goguscerrahi/stuff/demircan.htm

Prof. Dr. Sedat Demircan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı olan Ayancıklı hemşehrimiz Prof. Dr. Sedat Demircan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 1962 Ayancık doğumlu Prof. Dr. Sedat Demircan, Zaviye köyündeki Velioğlu sülalesindendi. Sigara ile mücadelesiyle bilinen ve ülkenin çeşitli yerlerinde sigaranın zararları hakkında bir çok seminer veren, kamuoyu tarafından sevgi ve saygı gören biri olan Prof. Dr. Sedat Demircan karaciğer kanseri sebebiyle karaciğer nakli yapıldığı sırada, ameliyat olurken kalp krizi neticesi Ankara Güven hastanesinde vefat etti.

Merhumun cenazesi 21 Haziran 2017 Çarşamba günü Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi 75. Yıl Salonu’na yapılan törenin ardından ikindi vakti Ankara Ulus Hacı Bayram Veli Camii’nde kılınan cenaze namazını müteakip Ankara Bağlum’da bulunan aile kabristanında toprağa verildi.

** ** **

Hakkında yazılanlar:

Ayancık DOĞUŞ gazetesinde Prof. Dr. Sedat DEMİRCAN ile röportaj

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments