Cumartesi, Ekim 1, 2022

Rifat Örnek

Rifat Örnek

1949 yılında Ayancık’ta doğdu, ilk ve Orta öğrenimini Ayancık’ta tamamladıktan sonra Çorum öğretmen Okulu’nu bitirerek 1967 yılında Kırıkkale’de öğretmenliğe başladı.

Yüksek öğrenimini Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü’nde tamamlayarak 1971 yılında Yozgat Kız öğretmen Okulu’na Matematik öğretmeni olarak atandı. Bu okulda 4 yıl öğretmenlik ve yöneticilik yaptıktan sonra, Nevşehir Kozaklı Lisesi öğretmenliğine nakil oldu.

Türkiye’de Çevre Sağlığı Teknisyeni yetiştiren tek okul olan Ankara Keçiören Çevre Sağlığı Kolejinde öğretmenlik ye yöneticilik görevlerinde bulunarak Çevre Sağlığı ile ilgili sorunlar ve çözüm yolları hakkında bilgi sahibi oldu.

1978 yılında Sinop Eğitim Enstitüsü ve Öğretmen Lisesi Müdürlüğüne alandı ve bu iki okulun 3 yıl Müdürlüğünü yaptı.

1983 yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Lisans Üstü Uzmanlık programına başladı. Mastır tezini vererek Kamu Yönetimi ve Belediyecilik alanında Uzmanlık belgesi aldı.

1985 yılında Türkiye Organ Nakli ve Yanık Tedavi Vakfı Hastanesi’nde göreve başladı ve üç buçuk yıl Müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

1989 – 1999 arası iki dönem seçilerek Ayancık Belediye Başkanlığı yaptı.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Hukuk eğitimi de gören Rifat Örnek evli ve iki çocuk babasıdır.

(3 Mart 1989 – AYANCIK Gazetesi)

Önceki İçerikAyhan Ergün
Sonraki İçerikMustafa Sarısoy
SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments