Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Şehit Bülent Yalçın için Ayancık Köprübaşı camiinde mevlid okundu

Şehit Bülent Yalçın için Ayancık Köprübaşı camiinde mevlid okundu

Hakkaride 16 ekimde şehit düşen Sinop’lu tankçı er Bülent Yalçın için, Ayancık köprübaşı camiinde 24.10.2012 günü öğle namazını müteakip mevlidi şerif okundu ve dualar edildi.

Bilindiği gibi Bülent Yalçın, Ayancık Belediyespor futbol takımında defans oyuncusuydu. Arkadaşlarının organizesinde gerçekleşen mevlid proğramında ilçe merkezinde görev yapan din görevlilerinden Fikret Yaman, Seyfi Öztürk, Sefer Kırbacı ve Ramazan Kaya tarafından Kur’anı Kerim, mevlidi şerif ve bir kaside okundu. Proğramın sonunda ilçe müftüsü Basri Bektaş, kısa bir konuşma yaparak, genel bir dua yaptı. Müftü Basri Bey konuşmasında; böyle bir organizede görev alarak hizmet eden gençleri önemsediğini belirterek tebrik etti ve şehidin yakınlarına, sevenlerine başsağlığı diledi.

Mevlidden sonra cami çıkışında cemaate mevlid şekeriyle birlikte meyve suyu ve pide ikram edildi.

 

SeSiÖz
Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardım, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu site ismi olarak benimsedim. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadım. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments