Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Selde yıkılan Çatalzeytin köprüsü açıldı

Selde yıkılan Çatalzeytin köprüsü açıldı

11 Ağustos sel felaketinde yıkılan ve yeniden yapımı tamamlanan Türkeli – Çatalzeytin sınırındaki köprü törenle hizmete açıldı. Türkeli Çatalzeytin ilçelerini, dolayısıyle Sinop ile Kastamonu’yu birbirine bağlayan 90 metre uzunluğundaki Akçay deresi üzerinde sel nedeniyle yıkılan Çayağzı Köprüsü’nün yerine yapılan yeni köprü, 52 gün gibi rekor bir zaman içerisinde yapılarak  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımlarıyla 28 Ekim 2021 Perşembe günü ulaşıma açıldı.

Çatalzeytin köprüsünün açılışını yaptıktan sonra Ayancık’a gelerek sanayi esnafını dolaşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, esnafın ihtiyaçları konusunda bilgi aldı. Ayancık’ta selde yıkılan iki köprüde de incelemede bulundu: “Yapımına başladığımız iki yakayı birbirine bağlayacak olan köprümüz en kısa zamanda tamamlanacaktır. Tahmini 20 gün sonra kullanıma açılmasını hedefledik. Elimizden gelen tüm özveriyi gösteriyoruz. Afetin ilk günleri gibi burada çalışmaya devam ediyoruz, inşallah milletimizi rahata ve huzura erdirecek, yaşam kalitesini yükseltecek projelerimizi teker teker hizmete alacağız. Hepsinin takipçisi olacağım” dedi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments