Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Senegal’li Üniversite Öğrencilerinden Ayancık’a Ziyaret

Senegal’li Üniversite Öğrencilerinden Ayancık’a Ziyaret

İstanbul şehir üniversitesinde Siyaset Bilimi ve İslami İlimler çift anadal okuyan Hafız Mustafa Ndiaye, Eskişehirde Mimarlık okuyan Hafız Baye (Bayram) Mour ile beraber 21 Ağustos cuma günü ilçemize ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında Köprübaşı Cami Müezzin Kayyımı Mustafa Şahin’in rehberliğinde gençlerle biraraya gelen Ndiaye ve Mour, Ayancık Köprübaşı Yeni Camiinde kılınan Cuma namazı sonrası ilçe Müftümüzün daveti üzerine gençlerle birlikte müftülüğü ziyaret etti.

Ndiaye ilk kez 2018 yılında 3 aylık süren “Bisikletle Türkiye gezisi projesi” kapsamında ilçemize uğrayarak gençlerimizle ve din görevlilerimizle tanışmış bu münasebetle de sıcak dostluklar kurulmuştu.

Senegal’li öğrencilerle ilgilenen Köprübaşı camii müezzin kayyımı Mustafa Şahin şu açıklamada bulundu. “Onları daha sonra Ayancık Halı sahada Gençlerle buluşturduk, dostluk maçı yaptılar. Hafız mustafa ve Bayram kardeşlerimize, gençlerimize, meslektaşlarıma bizleri kırmadıkları için çok teşekkür ederiz. Daha güzel dostluklarda, güzel etkinliklerde buluşmak dileğiyle.”

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments