Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler SİNDEF Anaokulunun temeli atıldı

SİNDEF Anaokulunun temeli atıldı

Merkezi İstanbul’da bulunan Sinop Dernekleri Federasyonu (SİNDEF) tarafından, 11 Ağustosta Ayancıkta yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden hemşehrilerimizin anısına Ayancık’ta yapılacak anaokulunun temeli atıldı.

Ayancık ilçe merkezinde, Aile Sağlığı Merkezi önündeki arsada yapımı planlanan iki katlı ve 8 derslikten oluşacak 150 öğrenci kapasiteli anaokulu projesinin temeli (23.10.2021)düzenlenen tören ve yapılan dualarla atıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda sırasıyla Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, Ayancık Kaymakamı İsmail Pendik, SİNDEF Genel Başkanı Hasan Dalkıran, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ve Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu birer konuşma yaptı.

Yapılan konuşmalar ardından SİNDEF Genel Başkanı Hasan Dalkıran, ana okulu kampanyasına destek veren iş insanlarını sahneye çağırarak tek tek teşekkür etti. Daha sonra kurban kesimi ve dualarla anaokulunun temel kurdelesi kesildi. Anaokulunun ilk harcı protokol üyeleri tarafından birlikte döküldü. Tören bitiminde programa katılanlara ikramda bulunuldu.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments