Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Sinop Havaalanında bir yıl aradan sonra uçak seferleri tekrar başladı

Sinop Havaalanında bir yıl aradan sonra uçak seferleri tekrar başladı

Geçen yıl yenileme ve büyütme çalışmaları nedeniyle bir yıl süre ile uçuşlara kapatılan Sinop Havaalanında, 5 şubat 2014 te ilk uçak seferi gerçekleşti. Uluslararası uçuşlara hazır hale gelebilmesi için başlatılan çalışmaların henüz bitmemesi sebebiyle şu an için sadece İstanbul-Sinop seferlerinin gerçekleştirildiği Sinop Havaalanında, İstanbul’dan gelen 170 yolcu AK Parti İl Başkanlığı üyeleri tarafından karanfillerle karşılandı.

Sinop Hava Meydan Müdürü Ahmet Turan Cengiz, 1 Ocak 2013’ten bu yana trafiğe kapalı olan havalimanının hava trafiğine açıldığını kaydetti. Cengiz; “Pist uzatma çalışmaları kapsamında 1652 metre uzunluğunda olan pistimiz, 1980 metreye, 30 metre olan eni de, 45 metreye çıkarıldı. Diğer işlemler devam ediyor. İnşallah onlar da kısa zamanda bitecek” dedi.

Bu arada uçuş saatlerinin şu şekilde planlandığı bildirildi: Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Pazar günleri İstanbul’dan 09:35’de kalkış ve 10:50’de Sinop’a varış. Sinop’tan 11:35’te kalkış ve 12:50’de İstanbul’a varış. Salı, Perşembe, Cumartesi günleri ise 14:30’da İstanbul’dan kalkış, 14:45’de Sinop’a varış. Sinop’tan 16:30’da kalkış ve 17:45’de İstanbul’a varış..

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments