Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Sinop Vaizi Muharrem İncesoy toprağa verildi

Sinop Vaizi Muharrem İncesoy toprağa verildi

Sinop’ta uzun yıllar vaizlik yapan Muharrem İncesoy, 54 yaşında kansere yenik düşerek tedavi gördüğü Samsun Medical Park hastanesinde 16.09.2012 pazar günü hayatını kaybetti. Evli ve 3 çocuk babası olan ve 33 yılı aşkın süredir Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çeşitli kademelerinde görev yapan Muharrem İncesoy, bir süredir pankreas kanseriyle mücadele ediyordu.

Ölümü, mesai arkadaşları tarafından üzüntüyle karşılanan İncesoy’un cenazesi 18.09.2012 günü öğle namazını müteakip Sinop-Demirciköyü’nde toprağa verildi. Alaaddin Camii İmam Hatibi Abdullah Güney tarafından kıldırılan cenaze namazına Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz, İl Müftüsü Yalçın Toppçu, Erfelek Müftüsü Hasan Başoğlu, Ayancık Müftüsü Basri Bektaş, siyasi parti temsilcileri, müftülük personeli, din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments