Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Sinop'a İlahiyat Fakültesi ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi açılıyor

Sinop’a İlahiyat Fakültesi ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi açılıyor

Sinop Üniversitesi’nde İlahiyat Fakültesi ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi açılıyor. Aralarında Sinop Üniversitesi’nin de yer aldığı 8 üniversiteye 10 yeni fakülte ve yüksek okulun açılması Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğü girdi.

İki yıl önce Boyabat ilçesine İşletme Fakültesi açarak büyümeye devam eden Sinop Üniversitesi, bünyesine iki fakülte daha ekleyecek. Gelecek sene öğrenci kabulüne başlayacak olan İlahiyat ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültelerinin resmen açıldığı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bakanlar Kurulu Kararı ile açılan yeni fakültelerin Sinop için hayırlı olmasını dileyen AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, emin adımlarla ilerlediklerini ve Sinop için daha fazlasını yapmaya gayret göstereceklerini söyledi. Ersoy, “Yeni fakültelerimiz ilimize ve ülkemize hayırlar getirsin” dedi.

İlahiyat ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültelerinin açılması ile birlikte Sinop Üniversitesi’nde 6 fakülte, 2 yüksekokul, 4 meslek yüksek okulu ve 2 enstitü oldu.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments