Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Sinop'lu şehidi binlerce kişi uğurladı

Sinop’lu şehidi binlerce kişi uğurladı

Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki hain saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Halil ÖZDOĞRU 21.10.2011 cuma günü Sinop’ta gözyaşları arasında toprağa verildi. 5 kardeşten biri olan 3 çocuk babası şehit Uzman Çavuş Halil ÖZDOĞRU’nun bir süre önce Afganistan’da görev yaptığı ve 15 günlük izninin ardından Çukurca’da göreve başladığı öğrenildi. Acı haberin Sinop’a ulaşmasından sonra şehit haberi, Sinop Garnizon Komutanı tarafından Uzungürgen köyündeki anne ve babasına bildirildi. Cuma günü sabah saatlerinde Atatürk Devlet Hastanesi morgundan alınan şehit uzmanın naaşı merkeze bağlı Uzungürgen köyündeki baba evine, ardından da şehidin askeri lojmanlardaki evine getirilerek helallik alındı. Daha sonra resmi tören için Hükümet Meydanı’na getirildi.

Cuma namazının ardından düzenlenen resmi törende İl Müftüsü Yalçın Topçu’nun yaptığı konuşma ve dua ardından cenaze namazı kılındı. Törene Protokol gereği, resmi ve sivil erkân ile binlerce vatandaş katıldı. Cenaze törenine katılan vatandaşlar teröre lanet yağdırdı. Düzenlenen resmi törenin ardından şehidin naaşı, Sinop Çukurbağ Şehitliğinde toprağa verildi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments