Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Sinop'ta en güzel seslerden “Kur'an Sedası” yankılandı

Sinop’ta en güzel seslerden “Kur’an Sedası” yankılandı

Sinop İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (SİMDER) organizesinde 01.Nisan.2011 günü akşamı Sinop Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda, Dünya Kur’anı Kerim Okuma Birincileri tarafından Kur’an ziyafeti verildi. Sinop ili ve ilçelerinden gelenlerin çokluğu ve gösterilen büyük ilgiden dolayı koca spor salonu dar geldi. Gelenlerin çoğu proğramı sonuna kadar ayakta veya yere oturarak izledi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayrettin Öztürk, önce Kur’anı Kerimden bir aşır okuyarak açılış yaptı  ve daha sonra “Peygamber Efendimizi Anlamak” konulu konferans verdi.

Konuşmasında üç saatlik bir uykuyla programdan programa geçtiğini yarın sabah da İstanbuldaki proğrama katılacağını söyleyerek, selamın öneminden, Peygamberimizin sünnetinin nasıl anlaşılması gerektiğinden, kendi hayatından misaller vererek anlattı.

Daha sonra dünya Kur’an-ı Kerim okuma birincileri olan ve Almanya’dan katılan Mustafa Özcan Güneşdoğdu, Ankara’dan katılan Ahmet Karali ve İran’dan katılan Ali Ramazani ile Samsundan katılan Cihan Kodal, sırayla okudukları Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle Sinoplulara duygusal anlar yaşattı. Bu arada son bölümde Mustafa Özcan Güneşdoğdu, Cihan Kodal ve Ali Ramazani’nin beraberce koro halinde okuduğu “Veşşemsi” suresi güzel bir final oldu. Daha sonra da genel bir dua yapıldı.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments